Emili kooli direktor ja programmi Noored Kooli vilistlane Indrek Lillemägi liitus erakonnaga Eesti 200.

„Ma ei taha enam olla kõrvaltvaataja. Mulle meeldib mõelda, et kui ma ise ei tee, siis asjad paremaks ka ei lähe. Tahan panustada Eesti õpetajate puuduse probleemi lahendamisesse, et iga Eesti õpilane saaks väga hea ja tulevikukindla hariduse. Ma kardan, et kui olulisi hariduse väljakutseid kaua ignoreerime, on mingil hetkel hilja. Tahan panustada sellesse, et meie poliitiline kultuur oleks jälle koostöine ja teadmistepõhine. Ma ei taha olla see, kes kahetseb, et miks ma midagi ei teinud,“ selgitas Lillemägi erakonnaga liitumise põhjuseid.

Erakonna esimehe Kristina Kallase sõnul on noorte, omas valdkonnas liidrite liitumine erakonnale väga oluline.

„Haridus on Eesti 200 jaoks prioriteetne valdkond ja Indreku liitumine toob meile meeskonda väga palju vajalikku ekspertiisi juurde. Indrek on hariduse vallas tuntud liider ja just selliseid oma ala liidreid on Eesti poliitikas täna hädasti vaja,“ märkis Kallas. „Me oleme saanud viimase kuuga 55 liitumisavaldust. See näitab, et inimesed ei ole nõus sellega, kuhu suunas valitsus Eestit tüürib, ja on rohkem kui kunagi varem valmis ise käised üles käärima ja tulema poliitikasse. Indrek on siinkohal väga hea näide. Me oleme ilmselgelt täna inimeste jaoks see erakond, kes tuleviku eest seisab ja seda näitab nii meie toetuse tõus kui ka plahvatuslikult suurenenud liikmetaotluste arv.“

Lillemägi hakkab erakonnas juhtima haridusvaldkonna töörühma ja osaleb aktiivselt Tallinna piirkonna töös. Lillemäel on magistrikraad kasvatusteaduses, ta on töötanud eesti keele, kirjanduse ja filosoofia õpetajana Väike-Maarja gümnaasiumis ning juhib nüüd viiendat aastat Tallinnas Emili kooli.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi