Ugala teatris jäi eriolukorra ajal ära 100 etendust ja tühistati rohkem kui 17 000 piletit, nendest umbes kolmandiku eest on nüüdseks raha tagasi makstud ning 60 protsenti tulevastele etendustele ümber vahetatud.

Jõuluajal otsustas teater edasi lükata seitse lasteetendust, millele olid enamiku kohti broneerinud koolid ja lasteaiad, lisaks oli juba varem tühistatud kolm «Tuhkatriinu» detsembrikuist etendust. Suuremas osas tõsteti piletid ümber samal kuul olnud lasteetendusele «Piruka magus põhi» või järgmise aasta kevadel kavas olevatele etendustele «Tuul kuu pealt».

Teatri turunduse ja avalike suhete juht Kadri Asmer lausus, et suurim erinevus eelmistest detsembritest oligi otsus jätta sel aastal uus laste jõululavastus välja toomata. Kevadise eriolukorra ajal näis see ainuõige otsus.

«Nii oleme sel talvel keskendunud juba repertuaaris olevatele lavastustele,» kinnitas Asmer. «Selle aasta kevadel ja suvel ära jäänud 100 etendust on keskmiselt kolmandik terve aasta etendustest. Jõuluperioodil jätsime ära kokku 10 lasteetendust. Lisaks pidime arvestama saalide täitumuse riiklike piirangutega.»

Asmer rääkis, et augustis mängiti varem välja müüdud «Katkuhaua» etendusi Ugala väikeses saalis viiekümneprotsendilise täitumusega ning detsembris anti 540 kohaga suures saalis etendusi 400 vaatajale, ehkki saal oli enne välja müüdud. «Saalide piirangutele vastavaks viimiseks olime sunnitud üle tuhande pileti kas tagastama või ümber vahetama järgmisesse aastasse,» nentis ta.

Ugala müügijuhi Kätlin Sumbergi sõnul ei toonud jõuluetenduste ärajätmine kindlasti nii suurt tagasilööki kui kevadine eriolukord. «Lasteetendused jätsime jõuluperioodil ära pragmaatilisel põhjusel: mitmed koolid olid broneerinud piletid, kuid ei saanud detsembris suuri ühiskülastusi enam teha.»

Kadri Asmer ütles, et väga hea planeerimise ja suurema pingutuse tulemusena sai teater septembris ja oktoobris siiski tavapärasest rohkem etendusi mängida. «Saalid olid erinevalt varasematest aastatest suurema täitumusega ka novembris,» rääkis Asmer, vastates küsimusele, kui palju omatulu teatril saamata jäi. «Nii oli etenduste ärajäämise, saalide täitmise piirangu ja hilisema tihedama planeerimise tõttu see suhteline ning ühest summat siin välja tuua ei ole võimalik.»

Osa tagastatud piletirahast on palutud anda annetuste fondi. Sumberg rääkis, et tagastamata piletite eest on annetusi kogunenud üle 5500 euro. Kõik see on läinud teatri heategevusfondi «Kingi lapsele teatrielamus», mille abil saavad tasuta teatrisse lapsed vähekindlustatud peredest ja kogukondadest.

Kolmapäeva pärastlõunaks oli osa pileteid veel vahetamata ja et aega on ainult käesoleva aasta lõpuni, on sellega kiire. Eile oli vahetamise viimsele hetkele jätnud mitusada inimest üle Eesti.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi