Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) ning Kredex asusid otsima korteriühistuid ja ettevõtjaid, kes võtaksid osa 20 viiekorruselise korterelamu elemendipõhise rekonstrueerimise pilootprojektist.

Riik plaanib turule tuua tehases toodetud elementidega renoveerimise meetodi, mis vähendab tunduvalt hoonete korrastamisele kuluvat aega ning aitab omakorda suurendada renoveerimismahtusid. Selle saavutamiseks töötasid MKM ja Kredex välja pilootprojekti, mille käigus plaanitakse korda teha kuni 20 viiekorruselist elamut, mis on ehitatud näiteks Mustamäe, Õismäe ja Lasnamäe, Annelinna või „hruštšovka“ tüüpprojekti järgi.

Majandus- ja taristuministri Taavi Aasa sõnul on mitmeid põhjuseid, miks korteriühistud võiksid projektis osalemist kaaluda. „Ühelt poolt on see hea võimalus toetada uute tehnoloogiate kasutuselevõttu ehitussektoris, aga teiselt poolt seisneb korteriühistute huvi kindlasti ka selles, et riik katab elamu korrastamise kuludest kuni poole. Lisaks jääb korteriühistute õlule tavapärasest vähem asjaajamist, sest nii projekteerija kui ka ehitaja leidmisega tegeleb Kredex,“ ütles ta. „Tulemusena vähenevad maja küttekulud umbes poole võrra ning paraneb nii hoone välimus kui ka sisekliima.“

Kredexi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juhi Triin Reinsalu sõnul on nii korteriühistutel kui ka ettevõtjatel nüüd viimane aeg hakata projektis osalemist kaaluma, sest see läheb käima 1. novembril. „Avame sel päeval nii korteriühistute taotlusvooru kui ka avaliku konkursi ettevõtjate leidmiseks, kes teeksid valituks osutunud elamutele tehases valmis katuse- ja välisseinaelemendid, mis sisaldavad juba soojustust, aknaid ja ventilatsioonisüsteemi.”

Reinsalu lisas, et projekti sihtgruppidele tutvustamiseks toimub kaks seminari, kuhu saab veel homseni registreeruda. „Soovitan kõigil huvilistel enne lõpliku otsuse langetamist kindlasti seminaril osaleda,“ toonitas ta.

Korteriühistute seminar toimub 30. septembril, ettevõtjate seminar aga 1. oktoobril.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi