Sotsiaaldemokraadist põhiseaduskomisjoni aseesimees Lauri Läänemets astus reedel tagasi, et vabaneda komisjoni esimehest, EKRE-sse kuuluvast Anti Poolametsast.

Seaduse järgi tähendab Läänemetsa tagasiastumine automaatselt seda, et lisaks uuele aseesimehele tuleb komisjonile valida ka uus esimees.

Nii Poolametsa kui Läänemetsa volitused kehtivad kuni uute valimisteni, mis peavad toimuma järgmisel komisjoni istungil, mis eeldatavasti toimub esmaspäeval. 

“Eilne päev näitas kõigile ühemõtteliselt, et lisaks demokraatlike väärtuste ja seaduse eiramisele on Poolamets ka puhttehniliselt saamatu. Kui esimees ei saa elementaarse koosoleku juhtimisega hakkama, siis tuleb koalitsioonil leida uus juht. Samale seisukohale jõudis eile ka koalitsioonisaadik Imre Sooäär ning rahulolematust Poolametsaga on kuulda ka EKRE ridadest,” väitis komisjoni aseesimees Lauri Läänemets.

Põhiseaduskomisjoni esimees, EKRE liige Anti Poolamets nimetab aga riigikogus abielu rahvaküsitluse ümber toimuvat laadatsirkuseks.

“Kas te kujutate ette, et riigikogus ka tavalise seaduse arutelu põhiseaduskomisjonis käiks nii, et igaüks võtab ise sõna ja räägib nii palju kui tahab. See käib ka väiksemate eelnõude puhul, kus on 10 muudatusettepanekut, siis räägitakse kindel aeg ja kuulatakse põhiseaduskomisjoni esimehe kehtestatud reegleid. Täna me näeme laadatsirkuse toomist parlamenti, mis on häbiväärne ja seninägematu, minu jaoks vähemalt,” ütles Poolamets neljapäeval “Aktuaalses kaameras”.

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas kolmapäeval, et abielu rahvahääletuse eelnõule opositsiooni poolt laekunud 9400 muudatusettepanekut läbi arutama ei hakata ning igal esitajal on ettepanekute tutvustamiseks aega viis minutit. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi