Teisipäeval aset leidval selle aasta esimesel polaarfoorumil kõneldakse Arktika uurimisest.

Veebruar on Arktika kuu, et tutvustada Eesti avalikkusele vaatlejaliikme staatuse taotlemist Arktika Nõukogus ja tõsta teadlikkust Arktikast, edastas välisministeerium. Sellele on pühendatud ka selle aasta esimene polaarfoorum, välisministeeriumi ja meremuuseumi juures tegutseva Polaarklubi ühisseminar „Pilk Arktikasse“. 

„Eesti kandideerib Arktika Nõukogu vaatlejaliikmeks, et rääkida kaasa meid otseselt mõjutava piirkonna arengus. Koostöös teadlaste ja Arktika-spetsialistidega saame keskenduda sealsetele väljakutsetele – näiteks hajaasustusest tingitud infovahetusprobleemid või sobivate tehnoloogiliste lahenduste puudus –, kus just Eesti ettevõtjad on pädevad lahendusi pakkuma,“ ütles välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer. 

Eesti Polaarklubi presidendi, klimatoloogi Andres Tarandi sõnul lubab vaatlejatiitel õppida paljutki põhjamaadelt, sealhulgas Arktika looduse mõjust Eestile. „Ent ma ei julge nooremale põlvkonnale kindlalt lubada, et neil õnnestub taas näha rohelist Gröönimaad,” sõnas Andres Tarand viidates kliimamuutustele.

Foorumil saab osaleda veebi vahendusel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi