Neljapäeva keskpäeval Vormsi lähedal purjekalt merre kukkunud meest otsisid nii piirivalve laevastik, Kärdla merepäästjad kui ka lennusalga kopter, kuid meest pole seni leitud.

Neljapäeval kella 12.50 ajal teatas Dirhamist Haapsalu poole teel olnud Eesti purjelaeval olnud mees, et temaga koos laeval olnud teine mees kukkus üle parda, edastas Lääne prefektuur. Õnnetus juhtus Vormsi lähistel.

“Merevalvekeskusele andis ta teada, et nägi silmanurgast kukkumist, inimest vees ei näe, kuid üritab purjed maha saada. Samuti ütles ta, et vette kukkunud mehel, kes oli ühtlasi ka laeva kapten, ei olnud seljas päästevesti,” rääkis politsei- ja piirivalveameti mereturvalisuse grupi juht Marge Kohtla. Kohtla sõnul ei osanud teataja anda ka purjelaeva koordinaate. „Õnneks suutsime purjeka asukoha siiski kindlaks teha, kasutades selleks radaripilti, aga ka telefoni positsioneerimist,” ütles Kohtla.

Sündmusele reageeris koheselt läheduses olnud piirivalvelaev Kindral Kurvits, kes oli ise piirkonnas liikudes purjelaeva varem märganud. “Kindral Kurvitsa operatiivpaadid asusid meest otsima. Kella 13.19 ajal jõudsid sündmuskohale Kärdla merepäästjad mootorpaadiga Kessu ning kella 13.30 paiku hakkas ala üle kontrollima ka lennusalga kopter,” rääkis Kohtla.

Kohtla sõnul lõpetati mehe ktiivsed otsingud kella 19 ajal. Ta nentis, et enam pole suurt lootust, et mees leitaks elusana. “Kuigi on suvi, on veetemperatuur piirkonnas hetkel umbes 15-16 kraadi ja sellises vees peab inimene tegelikult vastu vaid umbes tund aega,” lausus Kohtla.

Politseinikud aitasid purjelaeva ankrusse saada ja kella 17 ajal aluse Haapsalu sadamasse pukseerida. Õnnetusest teada andnud mehega oli kõik korras ja meedikute abi ta ei vajanud. Õnnetuse hetkel oli merel hea nähtavus, üsna tugev läänekaare tuul, laine kõrgus umbes 1,5 meetrit.

Otsingute jätkamine otsustatakse reedel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi