Eeloleva neljapäeva hommikul jätab Pääskülas oma kasvukohaga hüvasti 50-aastane kuusk, et saada Tallinna esindusjõulupuuks Raekoja platsil. 

„Nagu pererahvas on meile teada andnud, istutati kena noor kuusk nende koduõuele 1975. aastal. Seega võime Raekoja platsile toodava jõulupuu vanuseks hinnata pool sajandit. Laiemat huvi pakub küllap seegi info, et väljavalitud kuusk on kaunis ja ligikaudu 15 meetrit kõrge,“ tõdes Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Raido, kelle lapsepõlvekodu juures Pääskülas kuusk kasvab, meenutuse kohaselt tõi tema isa 45 aastat tagasi metsast väikese ilusa kuuse ja istutas selle poja esimeseks sünnipäevaks kodu tagahoovi lillepeenrasse. 

„Kui kuusk oli mõne aasta sirgunud, sai sellest meie aia jõulupuu, mille külge riputati igal aastal värvilised tuled. Ja seda niikaua, kuni majapidamises ei leidunud enam piisavalt pikka redelit tulede paigaldamiseks,“ meenutab Raido. „Tänaseks on aga kuusk kasvanud nii suureks, et muutus elumajale ohtlikuks. Viimased kümmekond aastat on meil sõpruskonnas nalja tehtud, et kasvatame hoovis Raekoja platsi jõulupuud. See saabki siis tänavu teoks.“

Kuusk saetakse Pääskülas jalalt neljapäeva hommikul ja peaks jõudma Raekoja platsile keskpäeva paiku. Kolmandat aastat järjest on Tallinna esindusjõulupuu leitud siitsamast pealinna piirest. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi