Reedel Pärnus töötanud riigikogu esimehe Jüri Ratase sõnul on lootust, et õige varsti saab piiranguid leevendama hakata.

Ratas märkis, et  koroonaviirusesse nakatumisi peab stabiilses languses hoidma ning siis saab piiranguid järkjärgult leevendama hakata.

“Linnajuhid ning turismisektori ja töötukassa esindajad kinnitasid valmisolekut suvehooaega sammhaaval alustada. Oluline on selge leevenduste ajakava paika saada. Samuti võiksime ka tänavu Eestis puhata – turism vajab jätkuvalt meie kõigi tuge,” ütles ta.

Suuruselt neljandas Eesti linnas töö edeneb, mis muudab Pärnu veelgi suuremaks turismikeskuseks. “Pärnu lennujaam on praegu üks suur ehitustanner, kus töötavad kopad, buldooserid ja veoautod. Oktoobris hakkab see taas tööle. Siis käivitub uuesti lennuühendus Pärnu ja Ruhnu vahel. Samuti avaneb lennujaam tšarter- ja eralendudele, aga ka rahvusvaheliste liinilendude jaoks. Esimesi külalisi ootab operaator Soomest, Rootsist ja Lätist,” märkis Ratas.

Tuleval aastal võib alata Rail Balticu raudtee peatuse ehitus. “Praegu käib töö selle nimel, et kuue aasta pärast saab Rail Baltic reaalsuseks. Sellega koos aga turvaline 41-minutiline sõit Tallinnast Pärnusse ning sealt edasi Riiga. Kindlust Rail Baltica rajamise kohta andis hiljutine Euroopa Parlamendi otsus, mille kohaselt eraldatakse Eestile, Lätile ja Leedule juba varasemalt eraldatud summade kõrval täiendavalt 1,4 miljardit,” tõi Jüri Ratas välja.

On ka muid arendusi, mis Pärnusse inimesi toovad. “Praegu on rajamisel kunstmuruga jalgpalliväljak, millele lisanduvad sisehall ja naturaalmuruga väljak. Tegemist saab olema ainulaadse kompleksiga piirkonnas ning ma ei välista, et halli valmides on eriti talveperioodil Pärnus treenimisest huvitatud ka Läti jalgpallurid,” sõnas Jüri Ratas.

Riigikogu esimees kohtus Pärnu haigla, Ristiku Tervisekeskuse, töötukassa, Hotell Estonia, Kaubandus- ja Tööstuskoja ning Forwardspace töötajatega. Samuti külastas Pärnu lennujaama, Rail Balticu peatust, Pärnu julgeolekumaja, Raja lasteaeda ja maikuus valmivat promenaadi. Lisaks vastas ta Pärnu elanike küsimustele.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi