Riigikogu täiendas neljapäeval riiklike tähtpäevade loetelu lastekaitsepäevaga ning lisas lipupäevade loetellu lastekaitsepäeva ja vanavanemate päeva.

Seaduse vastuvõtmise poolt hääletas 83 riigikogu liiget.

Lastekaitsepäev on 1. juunil. Vanavanemate päeva tähistatakse juba praegu septembri teisel pühapäeval riikliku tähtpäevana. Edaspidi tähistatakse mõlemat tähtpäevad ka lipupäevana.

Eestis on nüüd 15 riiklikku tähtpäeva, 11 riigipüha ning 1 rahvuspüha. Lipupäevi on nüüd aastas 17.

Menetluse käigus ühendati valitsuse, riigikogu liikmete Jüri Jaansoni, Signe Kivi, Signe Riisalo, Toomas Kivimägi, Mart Võrklaeva, Annely Akkermanni, Kaja Kallase, Liina Kersna, Vilja Toomasti, Yoko Alenderi, Andrus Seeme ja Andres Suti ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud eelnõud üheks pühade ja tähtpäevade seaduse ning Eesti lipu seaduse muutmise seaduseks.

“Lapsed said lõpuks päris oma riikliku tähtpäeva. Eestis on lastekaitsepäev olnud aastakümneid pidupäev, mille keskmes on lapsed. Saagu edaspidi tavaks see, et lapsesõbralik Eesti on 1. juunil lipuehteis,” ütles Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi