Riigikogu nimetas reformierakondlase Jürgen Ligi Eesti Panga nõukogu asendusliikmeks.  

Jürgen Ligi Eesti Panga nõukogu asendusliikmeks nimetamise poolt hääletas 69 saadikut, vastu oli üks ja erapooletuks jäi samuti üks saadik, edastas riigikogu pressiesindaja.

Senine riigikogu liikmest Eesti Panga nõukogu liige Andres Sutt nimetati 26. jaanuaril ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministriks ning tema volitused riigikogu liikmena peatusid. Reformierakonna fraktsioon tegi rahanduskomisjonile ettepaneku nimetada Eesti Panga nõukogu asendusliikmeks Jürgen Ligi.

Eesti Panga nõukogu on Eesti Panga järelevalveorgan ja see koosneb esimehest, riigikogu fraktsioonide esindajatest ja valdkonna asjatundjatest. Nõukogu moodustamisel lähtutakse põhimõttest, et iga riigikogu fraktsioon esitab ühe oma liikme ja nõukogu esimees esitab neli valdkonna asjatundjat. Tulenevalt Eesti Panga seadusest nimetab nõukogu liikmed riigikogu rahanduskomisjoni ettepanekul.

Eesti Panga seaduse kohaselt kestavad riigikogu liikmest Eesti Panga nõukogu liikme volitused tema riigikogu liikme volituste peatumise või lõppemiseni.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi