Maaeluminister Urmas Kruuse kutsus põllumajandussektori esindusorganisatsioonide ja siseministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, politsei- ja piirivalveameti ning terviseameti esindajad kohtumisele, arutamaks hooajalise välistööjõuga seotud teemasid põllumajanduses ja toidutootmises.

“Vältimaks eelmisel aastal saadud õppetunde, soovin sel nädalal kokku kutsuda kohtumise seotud osapooltega, et ühiselt läbi arutada erinevad hooajalise välistööjõuga seotud teemad – olgu selleks siis riigis viibimine, piiriülene liikumine või tööjõuvajadus valdkonniti,” selgitas Kruuse pressiteates. 

“Selleks, et põllumajandus- ja toiduainesektor saaks aegsasti sel aastal oma töid planeerida, on oluline, et kõigil seotud osapooltel oleks ühtne ja selge arusaam tööjõu kasutamise ja liikumisega seotud võimalustest,” lisas ta. Minister kinnitas, et kindlasti ei looda välistööjõule kunstlikke takistusi. 

Kruuse sõnul kasutatakse põllumajandus- ja toiduainesektoris tulenevalt sektori spetsiifikast ja hooajalisusest palju välistööjõudu ning eelmise aasta kogemus näitas, et olukorras, kus välistööjõud ei saanud Eestisse ning tööjõupuuduse leevendamine kohaliku tööjõu baasil ei õnnestunud, sattusid mitmed sektorid ja ettevõtted raskustesse.

“Põllumajandus- ja toiduainesektor on riigi jaoks strateegiline valdkond. On oluline, et hoole ja vaevaga kasvatatud saak ei jääks põllule, seetõttu vajame lahendusi,” kommenteeris minister.

Kruuse sõnul suutsid teised riigid mullu lisatööjõudu ka kõige keerulisemal ajal sisse tuua ning Eestil oleks sama vajadus. Selle turvaliselt tegemine eeldab tema sõnul aga kõikide osapoolte koostööd ja tahet.

Välistööjõu teemaline kohtumine toimub reedel, 19. veebruaril.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi