COVID-19 haiguse  leviku tingimustes on gripivastane vaktsineerimine ja selle kättesaadavuse tagamine endiselt olulised, mistõttu leiab sotsiaalministeerium, et ka sel sügisel võiks jätkata projektipõhiselt apteekides gripivastast vaktsineerimist.

Apteekrite ühendusele saadetud kirjas märgib ministeerium, et gripivastane vaktsineerimine on oluline, kuid lisaks sellele on veel mitmeid rahvatervise teenuseid, mille kättesaadavusele või nendest teadlikkuse tõstmisele võiksid apteegid kaasa aidata- näiteks süstlavahetus ja metadoon-asendusravi.

Terviseameti ja sotsiaalministeeriumi poole on pöördunud Benita Kodu AS ning Confido Meditsiinikeskus, andes teada soovist ka sel hooajal taaskord läbi viia apteekides gripivastast vaktsineerimist koostöös tervishoiuteenuse osutajatega.

Ministeeriumi teatel võib gripivastast vaktsineerimist jätkata, kui on täidetud kõik ravimiseadusest apteekidele tulenevad nõuded, immuniseerimise korraldamise nõuded ja võetud kasutusele asjakohased COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks vajalikud meetmed.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi