Eesti plaan taaskäivitada rahvusvaheline reisimine vaktsiinitõendite alusel väärib toetust, ütles teisipäeval Läti välisminister Edgars Rinkēvičs.

Minister viitas, et seda ideed arutati Eesti välisministri Eva-Maria Liimetsa visiidil Riiga eelmisel nädalal. 

Rinkēvičsi sõnul on vajalik teha koostööd Läti võimudega, et selgitada välja, kuidas uut süsteemi sisse seada. Minister märkis, et kõik riigid peaksid vaktsineerima oma elanikkonna nii kiiresti kui võimalik. 

“Minu hinnangul oleks selliste vaktsiinisertifikaatide loomine ja kasutamine hea asi ja mida suurem selle ulatus, seda parem. Kuid me peame jääma realistlikuks: süsteemi käivitumine võtaks aega,” ütles Läti minister. Kõigepealt tuleks vaktsineerida piisav arv inimesi, ütles ta. 

Eesti töötab vaktsineerimise sertifikaatide piiriülese rakendamise projekti kallal koostöös Maailma Terviseorganisatsiooniga (WHO). 

Eesti kava esimene etapp näeks ette “reisimulli” loomist Eesti, Rootsi, Soome, Läti ja Leedu vahel. Hiljem saaks seda laiendada teiste riikidega, kes tahavad projektiga ühineda. Huvi on üles näidanud ka Island, Ungari, Serbia ja Seišellid. Vaktsineerimise sertifikaadi üle käivad kõnelused ka Jaapani, Uus-Meremaa ja Austraaliaga. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi