Robotex Eesti online üritus peetakse reedel kell 10 ning seda saab jälgida Elisa Stage platvormil või Robotexi Facebooki vahendusel.

Võistluspäeva juhivad legendaarsed Robotexi päevajuhid Karl Pütsep ja Oskar Orglaan. Võistluste vaatamine on kõigile tasuta, teatas võistluse korraldaja.

“USA ja Euroopa suurimate korraldajate koostöö tulemusena saame lõpuks pakkuda Eesti koolinoortele võimaluse võistelda. See on nelja tugeva organisatsiooni panus sellesse, et kooliaasta lõpus saavad meie kõige nutikamad noored ennast üle pika aja proovile panna. Elisa Stage’i kaudu on võimalik kõikidel ka oma kooli meeskondadele kaasa elada,” sõnas Robotexi tegevjuht Ave Laas.

Kokku on seekord osalemas 69 meeskonda, neist 45 võiskonda võistlevad LEGO sumo alal ning LEGO joonejärgimisel võtavad mõõtu 24 meeskonda. Võistkonnad on 15 koolist  ja huviringist üle Eesti, enim osavõtjaid on Harjumaalt. LEGO sumo võistlus algab kell 10 ning joonejärgimine orienteeruvalt 11.30. 

Kogu võistluspäev kantakse üle Robotexi Facebook Lives ja Elisa Stage platvormil. Võistluspäeva juhitakse Robotexi stuudiost ning võistlejad liituvad veebi vahendusel igaüks neist kas oma kodust või koolist. Online võistlus tähendab seda, et iga võistleja on ülesse seadnud kas sumo või joonejärgimise võistlusväljaku vastavalt etteantud juhistele ja nõuetele ning on reaalajas reedel valmis otseülekande vahendusel võistlema talle varasemalt ette määratud ajavahemikul.

Robotex Eesti online võistluse partneriteks on RoboMiku, Elisa Stage, RoboRave, TalTech, Eesti Lennuakadeemia, Digipurk ja Funtime Service.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi