Saarlased ei pea enam keemiaraviks pealinna sõitma, esimesed vähipatsiendid hakkavad Kuressaare haiglas keemiaravi saama juba järgmisest nädalast.

Vastuvõtte piirkonna patsientidele teevad ITK onkoloogid juba mullu mai lõpust, keemiaraviks on aga Saare maakonnas elavad vähihaiged pidanud sõitma mandrile.

“Keemiaravi viimaks ometi meil, Kuressaare haiglas – mu süda lausa hõiskab rõõmust!” ütles MTÜ Saaremaa Vähiühing juhatuse liige, ka ise aastate eest vähidiagnoosi saanud Meeli Lauk. “Kui te vaid teaksite, kui tihti on siinsed vähihaiged minult küsinud: millal me küll pääseme Tallinna vahet loksumisest?”

“Vähiravi alustamine Kuressaare haiglas on meie patsientidele ja nende lähedastele parim võimalik jõulukingitus,” leidis ka Siiri Rannama, kes samuti vähiühingu juhatusse kuulub.

Rannama sõnul tunnustab ja tänab Saaremaa vähiühing Kuressaare haigla ja Ida-Tallinna keskhaigla juhtkonda. “Nende tehtud töö, et saarlastele vähiravi võimaldada, on olnud tohutu ja teekond selleni kõike muud kui lihtne,” ütles Rannama. 

Pakkuda keemiaravi Saaremaal – see on meie ammune unistus, mille täitumise nimel oleme palju vaeva näinud,” ütles SA Kuressaare Haigla juhatuse liige Märt Kõlli. “Nüüd, kui eesmärk on juba käegakatsutav, on meil ülimalt hea meel, et ITK meie plaaniga kaasa tuli ning aitab seda reaalsuseks muuta. Üheskoos suudame kergendada niivõrd paljude inimeste elu-olu, kes loodetavasti saavad nüüd päevaravi korras keemiaravi Kuressaare haiglas ning jõuavad suurema vaevata õhtuks koju tagasi.”

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi