Tänavuse noore haridustegelase preemia pälvis Emili kooli direktor Indrek Lillemägi – programmi Noored Kooli kaudu 2013. aastal Väike-Maarja gümnaasiumisse eesti keele ja kirjanduse õpetajaks tulnud Lillemägi alustas Emili kooli direktorina 2016. aastal.

“Õpetajad ei ole eesliinitöötajad ainult koroonakriisi ajal, nad on eesliinil enamiku komplekssete probleemide lahendamisel alates keskkonnaküsimustest kuni vaimse terviseni,” rõhutas preemia laureaat Indrek Lillemägi.

Tema sõnul on palju häid õpetajaid, koolijuhte ja kogukondade aktiviste, kes tunnustust vääriksid. “Loodan, et õpime vaikselt neid paremini toetama mitte ainult pidupäeval, vaid ka argielus. Ja toetama ka ebaõnnestumistes, sest sellest õppimine on keerulise haridusküsimuse lahendamise paratamatu osa,” lisas Lillemägi.

Indrek Lillemägi sattus Väike-Maarja kooli nii, et kandideeris programmi Noored Kooli seitsmendasse lendu pärast kirjandusteaduse ja usuteaduse bakalaureuseõpinguid Tartu ülikoolis.

Lillemägi kohtus direktoritega üle Eesti ja valis välja Väike-Maarja gümnaasiumi, sest nägi, et sealseid noori õpetajaid toetatakse hoolega. Indrek Lillemägi on valitud Väike-Maarja gümnaasiumi kõige õpilassõbralikumaks õpetajaks.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi