Erakonna Isamaa võimalik Tallinna meerikandidaat Riina Solman tõstatab küsimuse, kas  Keskerakonna pole mitte taas hakanud Tallinnas poliitkampaaniat tegema linna rahade eest.

Neljapäeval kiitis Tallinna linnavolikogu heaks konkursi “Tallinna Talent”, mis toetab Tallinna noori muusikahuvilisi 20 000 euroga. “Algatus on tore ning noori muusikuid tulebki toetada. Küll aga tekitab küsimusi stipendiumi väljajagamise kulud, mis on suuremad kui stipendium ise – 25 230 eurot, millest üle 13 000 euro moodustab lõppkontserdi korraldamise kulu. Ajal, mil kontserti ei saa korraldada, on äärmiselt küsitav, miks on planeeritud nii suur summa ühe ürituse jaoks – kuhu see raha läheb. Samuti on küsitav, kas on optimaalne kulutada stipendiumite välja jagamisele rohkem raha, kui on stipendiumite kogusumma?” märkis Solman. 

Tema sõnul meenutab selline tegevustaaskord, et pool aastat enne kohalike omavalitsuste valimisi leitakse huvitavaid lahendusi, kuidas teha poliitkampaaniat linlase rahakoti arvelt. “Eriti arvestades asjaolu, et konkursi patroon on Tallinna linnapea. Selle raha arvelt võiks suurendada noortele ja andekatele muusikutele toetuste maksmist. Isamaa erakond taunib mistahes avaliku raha kas otseste või kaudsete poliitiliste kampaaniate korraldamisele suunamist, eriti olukorras, kus korruptsiooniteemad on taaskord Tallinnas teravalt lauas,” ütles Solman. 

“Lisaks küsitavale rahakasutusele on meediakajastus ja korraldus konkursi osas olnud äärmiselt problemaatiline. Konkurss on välja kuulutatud enne, kui Tallinna linnavolikogu selle heaks on kiitnud. Selline austamatus linnavolikogu suhtes, teades et erakonnakaaslased vajutavad alati vajadusel rohelist nuppu, näitab poliitilise kultuuri puudumist Tallinnas,” märkis Solman. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi