Tallinna linnavalitsus ja Tallinna Linnatranspordi AS alustasid kampaaniat, millega kutsuvad inimesi üles kandma ühistranspodis maske.

Kampaania „Aitäh, et kannad maski“ reklaamid on üles pandud Tallinna bussidesse, trammidesse ja trollidesse, lisaks siltidele on osade ühissõidukite ees maski kujutis, edatsas linnavalitsus. 

„Tallinn on juba septembrist alates kutsunud üles distantsi hoidma või maski kandma. Ühistranspordis ei ole distantsi hoidmine sageli võimalik ja juba tuttavate juhiste kordamine on praegu väga vajalik. Maski kandmisega ei kaitse inimene üksnes ennast, vaid ka teisi ja vähendab võimalust teadmatusest viirust edasi kanda. Kokkuvõttes anname nii panuse selleks, et viiruse levik aeglustuks ja meie igapäevaelu jääks toimima,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul on maskikandmise kampaania suunatud ühistranspordi kasutajatele, et tagada turvaline linnatransport nii endale kui kaasreisijatele. „Antud algatusega soovime rõhuda inimeste teadlikule tervisekäitumisele, kuna meie teha on see, kuidas tuleme praeguse viirushaiguste levikuga toime. Mask on üks oluline viis, kuidas nakkushaiguste levikut takistada,“ ütles Boroditš.  

„Me loodame siiralt, et inimesed võtavad meie soovitusi tõsiselt, kannavad maske, desinfitseerivad käsi ning väldivad haigena ühissõiduki kasutamist,“ ütles Boroditš esile, lisades, et see on kõige lihtsam viis anda enda panus viiruse leviku tõkestamisse.

Boroditši sõnul puhastatakse kontaktpindu igas sõidukis vähemalt 2 korda ööpäeva jooksul. Puhastamiseks kasutatakse osoneeritud vett, mis hoiab pinnad 24 tundi pisikuvabad.

Bussides, trammides ja trollibussides kontakti vältimiseks  on TLT lõplikult loobunud piletite müügist sõidukijuhtide käest. Sõitjatel pole enam võimalik siseneda bussidesse ja trollibussidesse esiuksest ning sõidukijuhtide kaitseks on loodud sanitaartsoon esiuksest kuni esimese istmereani. „Tegemist on kevadises haiguspuhangus ennast õigustanud meetmega. Kevadisel kriisiperioodil ei tuvastatud Tallinnas ühtegi ühistranspordi kasutamisest põhjustatud nakatumist,“ ütles Boroditš.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi