Maksimaalse turvalisuse tagamiseks jätkab Tulika takso ka pärast eriolukorra lõppu seniste ohutusmeetmetega – kui alguses pandi vaheseinad 50 autosse, siis nüüdseks on neid juba 130.

“Taksoturg on elavnemas, kuid vaheseinad jäävad,” teatas Tulika juhatuse liige Anne Rebane BNS-ile. “Eriolukorra alguses paigaldasime spetsiaalsed vaheseinad 50 taksosse ja sellest piisas toonase nõudluse katmiseks. Tänaseks on tänavatel tagasi juba 130 Tulika ja Tulika Premium taksot, sealhulgas ka neli invataksot, ning kõik nad on varustatud vaheseinte ja desoainega. Kuna teame, et viirus levib peamiselt õhu kaudu, on plastikust vahesein esimese ja teise istmerea vahel jätkuvalt efektiivne lahendus, kuidas viirusest tulenevaid riske maandada.”

Rebase sõnul on koroonakriisist räsitud taksoturg sõnul elavnemas, kuid täielikust veel rääkida ei saa.

“Võrreldes kriisi kõrgaja autopargiga on praegu aktiivselt kasutuses kolm korda
rohkem taksosid, kuid selleks, et stabiilne olukord püsiks ja inimesed julgeksid veelgi enam taksoga sõita, peame meie omalt poolt tegema kõik, et võimalikke viirusest tulenevaid riske maandada. Ära ei tohiks unustada ka välisturiste, keda hetkel hetkel klientide seas veel pole, kuid kes loodetavasti lisanduvad viiruse taandumisel,” ütles Rebane.

Ta lisas veel, et taksoteenus peaks olema valdkond, kus tuleks jätkuvalt järgida spetsialistide soovitusi, et tagada klientidele täiendav turvatunne. Samuti tõi Rebane välja, et eriolukord on klientide ootusi muutnud ning taksoteenuse pakkuja osas on kõrgemad ootused.

“Vähemalt seni, kuni on vastutustundlik liikudes ja oma igapäeva tegevusi tehes vältida liigseid kontakte ja hoida distantsi, ootavad ka taksode kliendid teenuspakkujalt kõrgendatud turvalisusega teenust. See tähendab, et autodes on vaheseinad või muud eraldavad katted ja hügieeni tagavad vahendid, et taksosõit oleks turvaline,” selgitas Rebane.

Juhul kui lähikuudel ei toimu viiruse leviku kasvu ja olukord stabiliseerub veelgi, jäävad vaheseinad Tulika taksodesse käesoleva aasta sügiseni. Sellest hoolimata jätkab taksofirma praegu vaheseinte paigaldamist kõikidesse autodesse, mis asuvad kliente teenindama. Kui taksoteenuse nõudlus kasvab ka edaspidi stabiilses tempos, siis on Tulika taksopargis Rebase hinnangul sügiseks circa 250 vaheseintega sõidukit. Rebane avaldas siiski lootust, et vaheseinad
jäävad ajutiseks meetmeks, mida kunagi hiljem mäletatakse kui praktilist terviseohutuse tagamise lahendust.

Üle poole Tulika autodest kasutab alternatiivkütuseid. Alanud on üleminek Toyota Corolla ja Toyota Camry hübriidautodele.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi