Ühendriikide mereväe laev USS Roosevelt viibib Tallinnas tavapärasel sadamakülastusel, et tankida, täiendada varusid ja pakkuda laevameeskonnale võimalust tutvuda siinse piirkonnaga. 

USS Roosevelt on kolmekümnes Arleigh Burke’i klassi hävitaja, mille pardal on Aegise juhitavate rakettide süsteem, teatas USA riigidepartemang. President Franklin D. Roosevelti ja tema abikaasa Eleanori auks nimetatud alus esindab Ameerika laevaehituse parimat ja kõige arenenumat lahingusüsteemide võimekust. Laeva südameks on relvasüsteem Aegis, sujuvalt integreeritud radar ja raketisüsteem, mis on võimeline tõrjuma nii õhust, veepinnalt kui ka vee alt ähvardavaid ohte.

Olles koduks rohkem kui 250-liikmelisele meeskonnale, on USS Roosevelti pardal enamik veepealse väikelinnaga seotud teenuseid, sealhulgas toiduala, pangandus, sularahaautomaat, pesupesemis-, posti- ja ostuvõimalused ning juuksurisalong. Moodsa tehnoloogia ja inseneriteaduse imena on USS Roosevelt võimas süsteem, mis suudab end merel kuude kaupa toimimas hoida. USS Roosevelt on esinduslik sõjalaev, mis suudab täita USA mereväe ülesandeid ka veel aastate pärast.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi