Koroonakriisist tingitud eriolukorra tõttu kaugtöö maigu suhu saanud eestimaalastest sooviks nüüd koguni 60 protsenti töötada varasemast rohkem kodukontorist.

Värskest küsitlusest selgub, et iga kuues töötaja kümnest sooviks edaspidi teha veelgi rohkem kaugtööd. Tervisekriisi keskpaigas maikuus oli huvi paindlikuma töökorralduse vastu isegi pisut madalam – 53 protsenti töötajatest soovisid suve alguses paremaid võimalusi teha kaugtööd. Peamine põhjus kaugtööd teha on töötajate sõnul aja kokkuhoid, kuid näiteks turundusvaldkonnas leidis ka iga viies vastaja, et ta on kodust töötades produktiivsem ja loovam.

Täielikult ainult kodukontorist kavatseb edaspidi töötada neli protsenti töötajatest ja kõigest iga kümnes töötaja tõi välja, et kaugtöö võimalus ei ole talle oluline.

„Kõige enam on paindlikuma töö võimaluse säilimisest huvitatud turundus-, finants- ja infotehnoloogiasektori töötajad,” kirjeldsb uuringu tulemusi CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt. “Turunduses ja finantsvaldkonnas sooviksid enam kui 76 protsenti töötajatest teha edaspidi tööd rohkem kodukontorist ja infotehnoloogiasektoris ootab paindlikuma töökorralduse jätkumist 67 protsenti töötajatest“.

Kaugtöö võimaluse säilimisest on lisaks huvitatud ka 65 protsenti juhtidest ja 64 protsenti müügivaldkonna töötajatest. Asukohtade lõikes soovivad paindliku töökorralduse jätkumist kõige rohkem pealinlased, kus 63 protsenti töötajatest tahaksid edaspidi rohkem töötada kodukontorist.

Henry Auväärt lisas, et järjest enam toovad tööandjad juba ka tööpakkumistel välja võimaluse teha aeg-ajalt kaugtööd ja proovivad seeläbi konkureerivatest tööandjatest eristuda. „Enamik kaugtöö võimalusega tööpakkumistest on hetkel avaldatud infotehnoloogia-, turundus- või müügivaldkonnas“.

CVKeskus.ee on Eesti populaarseim tööportaal, kus avaldatakse suurim arv tööpakkumisi Eestis. Kaugtööga jätkamise soove küsiti töötajatelt ja tööotsijatelt maikuu esimeses pooles ning kordusküsitlus viidi läbi augustikuu alguses. Kordusküsitluses osales 1749 töötajat üle Eesti.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi