Vanemuise teatri uus, 151. hooaja mänguplaan on harjumuspärase terviku asemel kättesaadav esialgu jaanuarini 2021 – teatrisügis toob aga publikuni juba üheksa esietendust ehk kuus uut draamalavastust, lisaks opereti, lasteballeti ning muusikali.

Sügishooajal on sõnalavastustest tulekul vene dramaturgi Jevgeni Griškovetsi draama “Kaalud”, mis eesietendub 28. augustil ning mille lavastab Tiit Palu Sadamateatris. Märtsis Vanemuise suures majas napilt esietendusest ilma jäänud komöödia “Pangarööv” jõuab publikuni 3. septembril, lavastajaks Ain Mäeots. Midagi noortele pakub Janne Telleri kirjutatud romaani põhjal valminud kasvuvaludraama “Mitte midagi”. Selle lavastaja on Johan Elm ja esietendus 3. oktoobril Sadamateatris. Mart Kadastiku ja Ain Mäeotsa tragi komöödia elumuutvatest valikutest “Head inimesed” jõuab esietenduseni 21. novembril Ain Mäeotsa abiga. 5. detsembrist alates saab aga väikeses majas näha Tiit Palu lavastatud Scott McPhersoni peredraamat “Marvini tütred”.

Vanemuise, Ugala teatri ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia koostöös sünnib Ida Urbeli 120. sünniaastapäevale pühendatud lavastus “Peer Gynt”, lavastajaks Karl Laumets. Esietendused toimuvad 7. novembril Ugala teatris ja 12. novembril Vanemuise väikeses majas.

Uudist on draamaosakonnas veelgi, sest trupiga liituvad kuus uut näitlejat: Lena Barbara Luhse, Maarja Johanna Mägi, Kaarel Pogga, Ken Rüütel, Oskar Seeman lavakunstikooli 29. lennust ning Saara Nüganen Endla teatrist.

Muusikalavastustest toob Vanemuine lavale operetiõhtu “Õhtu Leháriga”, mille muusikajuht ja dirigent on Endel Nõgene ja mis esietendub 21. augustil väikeses majas, ja tõelise heatujumuusikali “Nunnad hoos”, mille helilooja on Alan Menken ning dirigent ja muusikajuht Taavi Kull. Muusikal tuleb lavale Vanemuise muusikalisõpradele “Hüljatute” lavastajana hästi teada Samuel Harjanne käe all. Esietendus on 28. novembril suures majas.

Tantsulavastuste fookuses on sügisel lapsed, kellele esietendub 24. oktoobril väikeses majas ballett “Tilda ja tolmuingel” Andrus Kivirähki samanimelise raamatu ainetel. Koreograaf ja lavastaja on Mare Tommingas ning helilooja Vaiko Eplik.

Vanemuise muusikajuhi ja peadirigendi ametisse astub uuel hooajal dirigent Risto Joost. Tema juhatusel toimub 4. septembril Vanemuise Sümfooniaorkestri ja Vanemuise kontserdimaja hooaja avakontsert. Advendikontsert leiab aset 20. detsembril Tartu Jaani kirikus. Traditsiooniliselt lõpetame aasta 30. detsembril Vanemuise teatri aastalõpuballiga.

Ringreisidele sõidab Vanemuine Tiit Palu komöödiaga “Tere, kallis!”: 20. septembril Rakvere teatrisse ja 23. septembril Ugala teatrisse. 16. novembril anname külalisetenduse Rahvusooperis Estonia Karl Laumetsa lavastusega “Peer Gynt”.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi