Maaeluminister Urmas Kruuse osaleb esmaspäeval Brüsselis toimuval euroliidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu kohtumisel, kus peatähelepanu koondub toidutootmise kestlikkuse tagamisele Ukrainas toimuva sõja tingimustes.

“Sõda Ukrainas avaldab tugevat survet toidukaupade hinnatõusule, mis ühelt poolt on tingitud sisendite kõrgetest hindadest ja teisalt tavapäraste tarneahelate katkemisest. Sellest tulenevalt plaanib Euroopa Liit avada kriisireservi liikmesriikide raskustesse sattunud sektorite toetamiseks ja toidutootmise kestlikkuse tagamiseks,”  ütles Kruuse. “Lisaks saavad liikmesriigid õiguse kasutada riigiabi, mis Eesti seisukoha järgi võiks olla sarnane koroonakriisist tingitud meetmetega.”

Esmaspäevasel kohtumisel saavad ministrid põllumajandusturgude hetkeolukorra kõrval ülevaate sellest, mis seisus on liidu ühise põllumajanduspoliitika riiklike strateegiakavade ettevalmistus. 

“Eesti esitas oma strateegiakava tähtaegselt. Kõige keerulisemaks ja ajamahukamaks on osutunud keskkonnamõjude strateegiline hindamine, mis prognooside kohaselt peaks lõpule jõudma aprillis. Meie jaoks on oluline teatava paindlikkuse lubamine, mis võimaldaks riiklike eripäradega arvestamist,” sõnas Kruuse.

Maaeluministrit saadavad Brüsselis toimuval EL-i põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu istungil põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban ning välissuhete osakonna juhataja Peeter Seestrand.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi