Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing (EMSA) korraldab esmaspäeval ja teisipäeval riigikogu ees piketi, protesteerides välismaalaste seaduse muutmise eelnõu vastu. 

Ametiühing nõuab, et välismaalaste seaduse, kõrgharidusseaduse ning õppetoetuste ja õppelaenu seaduse muutmise seaduse eelnõu arvataks riigikogu täiskogu päevakorrast välja. “Me ei ole rahul, et eelnõud menetleti heade tavade vastaselt ja ebaeetiliselt ilma meremeeste esindajaid kaasamata,” teatas EMSA. 

Ametiühingu sõnul võivad muudatuste seadustamisel kolmandate riikide meremehed asuda ilma piiranguteta tööle Eesti meremeeste töökohtadele. EMSA ei ole seejuures rahul eelnõu läbiva põhimõttega muuta võõrtööjõu ligipääs Eesti tööjõuturule veelgi paindlikumaks.

“Seda soovitakse teha olukorras, milles nii riik kui sotsiaalpartnerid üheskoos kinnitavad, et tegelikkuses puudub ülevaade illegaalse tööjõu arvust riigis ja ka sellest kui mitu tundi tehakse tegelikkuses tööd täna kehtivate keskmise palga nõuete alusel,” rõhutab meremeeste ametiühing.

EMSA sõnul peavad juba praegu üle 4000 Eesti residendist meremehe seoses Eesti lipu all seilavate aluste puudumisega töötama teiste riikide ja võõramaiste reederite laevadel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi