TALLINN, 4. märts, BNS – Viljandi linnas ja Mulgi vallas on elupaiga leidnud üks Ukrainast sõjapakku tulnud perekond ning Põhja-Sakala valda oma lähedaste juurde jõudis 11-aastane poiss, kirjutab Sakala.

Viljandi linnapea Madis Timpson ütles neljapäeval, et linna pakutavatele pindadele pole veel ühtki sõjapõgenikku majutatud, kuid tema teada on vähemalt üks viieliikmeline pere siia saabunud.

Timpson rääkis, et nägi Facebookis ringlevat postitust, kus otsiti kodu Ukrainast tulnud viieliikmelisele perele, ning viis abivajajad ja -andja omavahel kokku. «Üks hea inimene andis neile ilma rahata oma vabaks jäänud korteri,» ütles ta.

Mulgi valda oli neljapäeva pärastlõunaks jõudnud vähemalt üks pere. Vallavanem Imre Jugomäe sõnul ei olnud abi saamiseks veel keegi valla poole pöördunud, kuid tema teada jõudsid kohale ühes valla ettevõttes töötava mehe naine ja laps.

«Temal on olemas ametikorter, nii et tulijad on oma lähedase juures ja neil on olemas kõik, mis vaja,» sõnas Jugomäe.

Lisaks teadis ta rääkida, et vallas on ka teine ettevõtja, kelle 12 töötaja lähedased peaksid saabuma. Samas ei ole ettevõtja vallalt majutusabi palunud.

Mulgi vald on vallavanema kinnitusel valmis sõjapõgenikke aitama ning majutama. «Valmisolek on olemas ja on ka kontaktisikud määratud. Kui saabuvad sellised inimesed, kellel abi vaja on, oleme kohe valmis abi osutama.»

Põhja-Sakala valda oli vallavanem Jaak Raie andmetel neljapäeva pärastlõunaks jõudnud üks sõjapõgenik, 11-aastane poiss, kes tuli siia oma pere juurde. Kas lähipäevil on veel põgenikke oodata, pole praegu veel selge.

«Me teame, et mitmes ettevõttes on ukrainlasi, kuid praegu proovitakse liikuda mõlemas suunas: mehed liiguvad siit sinna, naised koos lastega sealt siia,» rääkis Raie. «Nende kohta, kellel pole siin peret ees ootamas või kes põgenevad lihtsalt kuhugi, meil praegu teadmist ei ole.»

Vallavanema sõnul ootavad neid ees kas sugulased või mõni ettevõte, kust mehed on läinud oma perede järele.

«Üldiselt peaksid nad majutusse saabuma hakkama organiseeritult, kuid praegu on selle korraldamine sotsiaalkindlustusameti käes,» rääkis Raie. «Meie oleme valmis neid vastu võtma. Voodid on tehtud, linad puhtad. Suhtleme teiste Viljandimaa valdade ja linnaga sel teemal.»

Viljandi valda polnud neljapäeva õhtupoolikuks vallavanem Alar Karu teada veel pagulasi jõudnud. Ta ütles, et praegu tulevad nad kohale omal käel. Karu nentis, et kui kõik vallad uurisid oma territooriumil majutusvõimalusi, siis praegu paistab, et riik tegeleb majutushankega, ning on pisut segasevõitu, millal tuleb võimalus valdadel oma panus anda.

«Me teame, mida tegema hakkame. Praegu on üle Ukraina piiri saanute kõige suurem mure see, kas jagub raha bensiini jaoks, et kaugemale sõita. Pigem ootavad nad abi kohapeal. Viljandi vald on igal juhul nende vastuvõtuks valmis.»

Esmaspäeval saabus Pagulasabi organiseeritud bussidega Ukrainast Eestisse sadakond sõja eest põgenenud inimest. Suur osa neist tuli siia oma lähedaste või tuttavate juurde.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi