Uute sõiduautode müügitulemused Euroopa riikides näitasid juulis paranemise märke, aga augustis tabas turgu uus langus ja autosid müüdi eelmise aastaga võrreldes 18,7 protsenti vähem.

Juulis langes uute sõiduautode turg Euroopa Liidu riikides eelmise aastaga võrreldes vaid 5,7 protsenti ning mõnes riigis ületas uute sõiduautode müük isegi eelmise aasta juulikuu tulemusi. Näiteks Prantsusmaal kasvas 2019. aasta juuliga võrreldes müük 3,9 protsenti, Hispaanias 1,1 protsenti ja Suurbritannias 11,3 protsenti, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit.

Kaheksa kuu kokkuvõttes on Euroopa Liidu riikides müüdud kokku veidi üle kuue miljoni uue sõiduauto, mis on eelmise aasta sama perioodi müüginumbritega võrreldes 32-protsendine langus.

Suurematest turgudest läks augustis automüük kõige edukamalt Itaalias, kus langus oli möödunud aasta augustiga võrreldes vaid 0,1 protsenti. Samas Prantsusmaal ja Saksamaal langes müük vastavalt 19,8 ja 20 protsenti.

Baltimaadest on kaheksa kuuga suurima languse teinud uute sõiduautode müük Eestis, kus see on langenud 33 protsenti. Müügitulemused on tublisti langenud ka Lätis ja Leedus, kus müük vähenes vastavalt 28,4 ja 22,9 protsendi võrra.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi