TALLINN, 16. veebruar, BNS – Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tähistab kolmapäeval kell 19 Tartu Raekoja uisuplatsil Euroopa kultuuripealinna programmi sündi Jääreiviga.

Sündmuse avab uisuväljaku kõrval asuva endise hambakliiniku teise korruse akendel toimuva etteastega ettearvamatu ja bravuurikas ansambel Redel, kes juhatab sisse Tartu 2024 põhiprogrammi esimese osa esitlemise.  

“Tartu on koos Lõuna-Eestiga 2024. aasta Euroopa kultuuripealinn. Me kutsume siinsetest elamustest osa saama publikut nii Eestit kui välismaalt,” kinnitas Tartu 2024 loovjuht Kati Ilves. “Jääreivil tutvustame esimesi ametlikku programmi kuuluvaid sündmuseid, mis pakuvad meile eelolevatel aastatel Tartus ja Lõuna-Eestis erilisi kogemusi ning muudavad kunstide kaudu maailma.”

Tiitliaasta avapidustusteni on jäänud kaks aastat. Loovjuhi sõnul täieneb ametlik programm sel ja järgmisel aastal veel paljude Tartule ja Lõuna-Eestile omaste kui ka uute sündmustega.

Ansambli Redel liige Indrek Vaheoja kinnitas, et Redel tuleb koos oma võrratu tantsutrupiga talvisesse Tartusse, et tähistada Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 esimeste elamuste valla laskmist. “Redel aitab jõuda sinna, kuhu ilma ei ulata.” 

Pärast Redeli tõmbab peole hoo sisse Eesti audiovisuaalne folktroonikaansambel Oopus ja lõpetab dj Kersten Kõrge.

Jääreiviga samal ajal avatakse Raekoja platsil Tartu 2024 programmile pühendatud hüpiknäitus, kus külastajad saavad tutvuda lähemalt elamustega, mida 2024. aastal on Tartus ja Lõuna-Eestis võimalik kogeda. 

Jääreivile ehk ühistähistamisele on oodatud linnarahvas ja kultuurihuvilised.

Euroopa kultuuripealinna programmi tutvustamiseks kasutatakse Tartu 2024 uuendatud visuaalset identiteeti, mis valmis koostöös Tartu loovagentuuriga NOPE Creative. 

Sündmusele on oodatud haigusnähtudeta inimesed. Sihtasutus soovitab teha võimaluse korral enne tulekut kodus antigeeni kiirtest, kanda maski ja hoida teiste osalistega distantsi. 

Pidu on tasuta.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi