TALLINN, 16. veebruar, BNS – Eesti Rahva Muuseumi (ERM) hariduskeskuses algab kolmapäeval välismaalastele mõeldud lühikursus Eesti tavadest ja kultuurist.

Viis koolituspäeva ning Tartu linnatuur viivad osalejad rännakule, kus teetähisteks ajalugu, keel, loodus, toit, kombed ja tavad. Kursuslased arutlevad oma kogemuste üle eri kultuuride vahel liikudes, mis on lihtne ja mis keeruline. Lisaks uutele teadmistele laieneb kursusel suhtlusvõrgustik ning koos avastatakse põnevaid paiku Tartus.

Oodatud on täiskasvanud, kes on Eestis sündinud, hiljuti Eestisse saabunud või elanud Eestis pikemat aega. Kursuse tugikeeleks on inglise või vene keel. Need osalejad, kes läbivad programmi vähemalt 80 protsendi ulatuses, saavad tunnistuse. Üliõpilastel on võimalus kursuse läbimisel ka ainepunkte saada.

ERM-i hariduskeskuse juhataja Kaari Siemeri sõnul on kursustel läinud kolme ja poole aasta jooksul osalenud üle 700 Eesti kultuurihuvilise. Kõige vanem osaleja, kes tänu kursusele esmakordselt muuseumisse saabus, oli 96-aastane. 

Lühikursuse läbiviimist rahastab Integratsiooni Sihtasutus Euroopa Sotsiaalfondi toel ning korraldamisele aitavad kaasa vabatahtlikud ERMi Sõprade Seltsist ning Tartu Ülikooli semiootika osakond.

Esimene viiepäevane kursus algab kolmapäeval ja teine 10. märtsil.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi