Hiiumaal Kassari puhkekeskuse seminarisaalis toimub teisipäeval taas Biosfääripäev, mis tänavu on pühendatud keskkonda säästvale mõtte- ja teguviisile ringmajandusele.

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiidlaste Koostöökogu ühiselt läbiviidaval üritusel saab kuulda põnevaid ettekandeid ja osaleda töötoas. Ettevõtmise ühe korraldaja arenduskeskuse projektijuhi Siim Piiraku sõnul on ridamisi põhjuseid, miks kohale tulla. „Oodatud on kõik huvilised, alustavad ja toimetavad ettevõtjad ning loomulikult riigiasutuste esindajad,“ ütles ta. „Näiteks töötoas, mida juhib roheettevõtja, materjalijääkide väärindamise platvormi Materjalivoog üks asutaja ja koolitaja Mayri Tiido, kaardistame ringmajanduse võimalusi Lääne-Eesti saarte biosfääri programmialal.“

Tiido juhitavas töötoas uuritakse ka keskkonna- ja kliimasõbralike ideede ning bio- ja ringmajandust propageerivate lahenduste välja töötamise ja rakendamise võimalusi. „Biosfääripäeval võivad sündida uued suured äriideed,“ märkis Piirak.

Ringmajanduse teemadel räägib ka maaülikooli professor Mait Kriipsalu. UNESCO tegevust Eestis tutvustab UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni peasekretär Kerli Gutman. Biosfääri programmiala (BPA) olemust ja selle vajalikkust selgitab UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni nõukoja liige Toomas Kokovkin. Lisaks antakse ülevaade Hiiumaa Arenduskeskuse ringmajanduse projektist ja toimub Leader strateegia koostamise avalikustamine.

Osalemine on kõikidele tasuta ja üritust on võimalik jälgida ka internetiülekande vahendusel.

Lääne-Eesti saarte biosfääri programmiala haarab enda alla kümnendiku kogu Eesti pindalast. Maismaast katab see meie suuremad saared – Saare-, Hiiu- ja Muhumaa, lisaks Vormsi ja Ruhnu. Kolmveerandi biosfäärialast moodustab meri, mis saari ja mandrit ümbritseb.

Biosfääripäeva läbiviimist toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond (EAFRD).

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi