Pikisilmi kevadsooja ootavatele inimestele ilmateenistusel häid uudiseid ei ole, kuna korralikke plusskraade enne aprilli keskpaika ei prognoosita. 

Kuu esimesel poolel jääb Eesti õhuruum põhjakaarde avatuks ning saabuvas külmas õhumassis langeb öösiti õhutemperatuur -10 kraadini, päeval tõuseb veidi üle 0 kraadi. Alates sellest nädalast liigub üle Läänemere madalrõhkkondi ja seetõttu on sagedasti lume- ja lörtsisadusid, rannikulähedastel aladel tuleb sekka ka vihma.

Kuu keskpaigale lähenedes pöördub õhuvool lõunakaarde ning kõrgrõhkkonna tugevnedes muutub ilm kuivemaks ja tavapärasest soojemaks. Öösiti jääb õhutemperatuurifoon plusspoolele, päevasoe kerkib 15 kraadi ümbrusse.

Kuu viimane kolmandik tuleb tõenäoliselt väga heitliku ilmaga. Sooja õhuga kõrgrõhuala on sunnitud vähehaaval eemalduma, kui põhjalaiustelt laieneb madalrõhkkonna serv Läänemere äärde ning toob vihma, sekka võib ka lörtsi poetada. Kuu lõpus võib aga õhuvool taas lõunasse pöörduda ja märksa soojema õhumassi Eestisse tuua.

Kuu keskmine õhutemperatuur Eesti piires kujuneb normilähedaseks või jääb veidi madalamaks, kusjuures norm on 4,1-6,1 kraadi. Sademeid on normi piires ehk 27-40 millimeetrit. 

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi