Tallinna Sadama tütarettevõtte TS Shipping jäämurdja Botnica koos 18 meeskonnaliikmega pardal asub laupäeval teele Kanada Arktikasse.

Botnica põhitööks saab juba kolmandat suveperioodi järjest olema suurte panamax-tüüpi laevade abistamine jääs ning jääseire Milne Inleti sadama juurde viivates kitsustes ja väinades. TS Shippingu juhatuse liikme Ülo Eero sõnul viib ligi 3200 meremiili pikkune teekond Botnica Newfoundlandi saarel asuvasse St. Johns’i sadamasse.

“St. Johnsi sadamas võetakse peale seitse Kanadast pärit meeskonnaliiget ning läbitakse põhjalik laevainspektsioon. Edasi jätkub sõit juba Arktikasse, Baffini saare põhjaossa, kust jää pole veel kuhugile kadunud ning valitsevad vaatamata saabunud suvele nullilähedased temperatuurid,” selgitas Eero.

Kevadine periood on olnud  laevafirmale ja Botnica meekonnale ülimalt pingeline, kuna kõik remondid, klassinõuete täitmised ning mitmed kohalike ja välisaudiitorite auditid ja inspektsioonid, mis oli planeeritud ära teha mitme kuu jooksul enne Kanadasse siirdumist, lükkusid koroonakriisi ja karantiini tõttu äärmiselt lühikese ja stressirohke aja peale. Üheks olulisemaks tehniliseks täienduseks laevas on olnud Azimuth-tüüpi trasterite kontrollsüsteemi Megastar moderniseerimine.

“Töötades arktilisel aladel, kus tehnilist abi pole kusagilt võtta, peab kogu laeva masinapark ja vindisüsteemid töötama tõrgeteta, tagamaks prahilepingu täitmise ka karmides jäistes tingimuses,” märkis Eero. “Eile (reede – BNS) pärastlõunast kuni tänase hommikuni võttis Botnica peale maksimum koguse varustust ja kütust, sest pikal tööperioodil on varude täiendamine keeruline kui mitte võimatu.”

Esialgsete plaanide kohaselt on Botnicat tagasi Tallinnasse oodata alles novembri keskel.

Tallinna Sadama tütarettevõte OÜ TS Shipping sõlmis 2018. aastal lepingu Baffinlandiga multifunktsionaalse jäämurdja m/l Botnica prahtimiseks 2018. aasta suvepeks ja iga-aastaste call-optsioonidega 2019-2022 suveperioodideks.

Lisaks rauamaagiekspordil osutatavatele eskort- ja jääseirelaeva teenuste kõrval teeb Botnica selles ökoloogiliselt väga tundlikus piirkonnas reostusseiret ja osutab vajadusel hädaabiteenuseid.

Baffinland Iron Mines Corporation on Kanada kaevandusettevõte, mis tegeleb rauamaagi kaevandamisega Baffini saarel Põhja-Kanadas.

Talveperioodil ehk 20. detsembrist kuni 20. aprillini on TS Shippingul leping Eesti veeteede ametiga jäämurdeteenuse osutamiseks Eesti rannikuvetes. OÜ TS Shipping on 100-protsendiliselt AS-ile Tallinna Sadam kuuluv tütarettevõte, mille põhitegevus on multifunktsionaalse jäämurdjaga Botnica erinevate teenuste osutamine.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi