Jahimeeste teatel on mitmel pool Eestis on karud ilmunud rajakaameratesse ja samuti on märgatud karude jälgi, mis annab tunnistust sellest, et Eesti metsade suurimad kiskjad on ärganud taliuinakust.

Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul ärkavad soojade ilmade tulekul tavaliselt esimestena taliuinakust isased karud, viimastena aga lahkuvad talvituspaigast emakarud koos kesktalvel sündinud poegadega.

“Sooja talve tõttu on taliuinakust ärkamine sel korral mõnevõrra varasem,” lausus Korts. “Rohkem karusid hakkas ilmuma rajakaameratesse alates märtsikuu teisest nädalast. Varakevad on karudele pärast uinakust tõusmist raske aeg, kuna süüa napib.”

Jahimeeste hinnangul elab Eestis vähemalt 700 karu ja asurkond on väga heas seisus. Eelnevatel aastatel on karu toidulaud olnud sigade Aafrika katku tõttu rikkalik, sest karu armastab raibet rohkem kui värsket liha. Karu on Eestis jahiuluk, keda kütitakse kahjustuskohtades ning inimpelguse säilitamiseks. 2019. jahiaastal kütiti 67 karu lubatud 69-st.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi