Sel varakevadel mõisteti Paide kohtumajas õigust varem kriminaalkorras karistamata kolmiku üle, kellest osasid süüdistati tubakatoodete käitlemise korra rikkumises ja osasid tubakatoodete ja alkoholi käitlemise korra rikkumisest ehk teisisõnu, salasuitsude ja viinaga kauplemises, kirjutab Järva Teataja. 

Kohtueelses menetluses leidiski asjaosaliste süü kinnitamist. Tehti kindlaks, et üks asjaosaline omandas teiselt näiteks kokku 6860 pakki tubakatooteid ja müüs neid edasi vähemalt 46 inimesele. Teine grupi liige müüs edasi tuhandeid pakke sigarette ja hoidis enda valdustes sadu pudeleid salaviina. Kolmas liige käitles samuti suures koguses sigarette. Müüd neid ja varustas salasuitsudega ka grupi esimest liiget.

Kolmik mõisteti kokkuleppemenetluses süüdi ja neile mõisteti tingimisi vanglakaristused, vastavalt üks aasta, viis kuud ja 27 päeva kaheaastase katseajaga, üks aasta aasta kahekuulise katseajaga ning viis kuud ja 28 päeva aastase katseajaga. Samuti konfiskeeriti kolmikult enam kui 96 000 käitlemiseks mittelubatud sigaretti ja pea 260 pudelit viina. Äravõetud suitsutud ja alkohol hävitatakse.

Samuti mõisteti teo toimepanijatelt välja kokku kümneid tuhandeid eurosid alkoholi- ja tubakaaktsiisi, kusjuures väljamõistetud summade tagamiseks arestiti süüdimõistetutelt nii autosid kui kinnisvara.

Kohtuasja menetluskulud on eri asjaosaliste puhul 915 eurost pea 1800 euroni.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi