Spordinädala raames toimunud kaitseväe aktiivsel liikumishommikul panid end kaitseväe üldfüüsilises testis ehk NATO testis proovile kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem, kultuuriminister Tõnis Lukas, mitmed tuntud Eesti tippsportlased ja muidu spordihuvilised.

EOK president Urmas Sõõrumaa, asepresident Tõnu Tõniste ja täitevkomitee liige Mihhail Kõlvart, mitmed tuntud Eesti tippsportlased, kaitseväe spordirühma liikmed ning muidu spordihuvilised.

Spordinädala liikumishommiku osalejaid ootas ees üldfüüsiline test, millega hinnatakse kaitseväes tegevväelaste kehalist võimekust, edastas Eesti Olümpiakomitee (EOK). Test koosneb kolmest osast: kätekõverdused toenglamangus kahe minuti jooksul, kõhulihasteharjutused kahe minuti jooksul ning aja peale 3200 meetrit jooks. Iga osa eest on võimalik saada maksimaalselt 100 punkti, kokku seega 300 punkti, testi läbimiseks tuleb koguda igalt alalt vähemalt 60 punkti. Punktide arvestamisel võetakse arvesse ka sugu ja vanust.

Testi sooritasid maksimaalse 300 punkti peale riigikogu liige  Jüri Jaanson, EOK president Urmas Sõõrumaa ning kaitseväe spordirühma liikmed sõudja Tõnu Endrekson, laskesuusataja Tuuli Tomingas ja maadleja Helary Mägisalu. Spordirühma liikmetest kõige madalam punktisumma oli 291 punkti maksimaalsest. 

Testis panid end proovile ka kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem, kultuuriminister Tõnis Lukas, EOK asepresident Tõnu Tõniste ja täitevkomitee liige Mihhail Kõlvart, kaitseväe spordirühma liikmed, mitmed tuntud Eesti tippsportlased ja muidu spordihuvilised.

Kindralmajor Herem märkis, et kuigi tekkis ka võistlusmoment, oli ürituse eesmärk veeta ühine sportlik hommikupoolik. „Koos NATO testi tegemine on moraalne toetus sõjaväelastele ja ajateenijatele, kes näevad, et ka teised on võimelised testi edukalt sooritama ning tekib ka võrdlusvõimalus,“ ütles Herem.

289 punkti teeninud Kõlvart tegi kahe minuti jooksul koguni 108 kõhulihaseharjutust. „Eks võitluskunstide esindajana ongi mul lihtne kõhulihaseid teha. Kätekõverdused on samuti harjutus, mida tihti hommikuti teen. Jooks oli aga täna väga raske,“ rääkis Kõlvart.

Ainsa naisena testi läbinud laskesuusataja, kaitseväe spordirühma kuuluv Tuuli Tomingas sai kirja maksimaalsed 300 punkti. „Tegin esimest korda NATO testi, see oli väga tore kogemus. Mulle meeldis, et tegu polnud karmi pingutusega, vaid meil oli sealjuures ka lõbus. Kõige lihtsam oli minu jaoks kõhulihaste tegemine, praktiliselt ei tundnudki, et oleksin väga pingutanud. Kõige keerulisemad olid kätekõverdused – mul on väga pikad käed. Kaitseväe spordirühmal oli väga hea spordibaas all, trenni on omajagu tehtud,“ rääkis Tomingas.

23.-30. septembril peetaval üleeuroopalisel spordinädalal korraldatakse Eestis üle 1100 spordisündmuse. Spordinädal toimub Eestis tänavu juba viiendat aastat.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi