Riigikogu Keskerakonna fraktsioon korraldab esmaspäeval kell 14 vahetult enne riigikogu sügisistungjärgu algust Toompea lossi ees meeleavalduse hinnatõusude vastu.

Keskerakonna fraktsiooni esimehe Jaanus Karilaiu sõnul on Eestis neli kuud järjest olnud inflatsioon rohkem kui 20 protsenti, augustis esialgsetel andmetel koguni 25,2 protsenti. “Valitsus on olnud pealtvaataja rollis ega ole astunud konkreetseid samme olukorra parandamiseks. Löögi all on inimeste toimetulek, töökohad ja ostujõu vähenemine,” ütles Karilaid.

“Ülikõrge inflatsioon ei mõjuta tänasel päeval ainult väiksema sissetulekuga inimesi, raskustes on ka keskklass ja järjest rohkem ka kõrgepalgalised elanikud. Ees on ootamas uus kütteperiood, mis omakorda suurendab märkimisväärselt inimeste igapäevakulusid kommunaalarvetele, toidule ja transpordile. Me peame vältima sotsiaalmajanduslikku katastroofi,” lausus Karilaid.

Ta lisas, et Keskerakond on teinud mitmeid ettepanekuid hinnatõusude leevendamiseks, nagu näiteks toiduainete käibemaksu ja kütuseaktsiiside alandamine, kuid valitsus on Karilaiu sõnul suhtunud nendesse üleolevalt.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi