Keskkonnaamet saadab mitmekülgset humanitaarabi Ukraina kaitseväele ning välisministeeriumi ja kaitseministeeriumi abil jõuab sinna 122 000 euro väärtuses töövahendeid, kuuliveste, riietusesemeid ja sõidukeid.

Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra ütles, et ukrainlaste toetamine tuleb eestlastel südamest ja on ajaloolist tausta arvestades loomulik. “Keskkonnaameti töötajad on komplekteerinud humanitaarabi saadetise lähtuvalt Ukrainast tulnud nimekirjale, kus kirjas vajadused, mida sealsel kaitseväel on antud hetkel enim vaja. Olukord Ukrainas muutub pidevalt ja seepärast on oluline reageerida kiiresti, aga teisalt jälgida ka seda, et meie riigipoolsed abisaadetised oleksid järjepidevad,” rääkis Vakra. “Keskkonnaameti teenistujate tööks vajalike tegevuste jaoks soetatud varude saatmine ukrainlastele on antud hetkel vähim, mida me omalt poolt inimelude päästmiseks teha saame,” lisas peadirektor.

Abipaketina saadetakse keskkonnaametist Ukraina poole teele 12 nelikveolist sõidukit, mis on ametile soetatud aastatel 2010–2014 ja seni kasutusel olnud keskkonnajärelevalves. Lisaks on kaasa pakitud mitmekülgne valik riietusesemeid ja isikukaitsevahendeid – saapaid, kummikuid, sooje sokke, kindaid, pesu, maske ja muud. Riideesemeid ja isikukaitsevahendid on komplekteeritud keskkonnakaitseinspektorite ja välitöid tegevate teenistujate töö- ja vormiriietuste laos olnud varudest.

Samuti on saadetises olulisel kohal keskkonnaametis töövahenditena juba kasutuses olnud töökorras esemed nagu näiteks kütusetankur, soojapuhurid, generaator, pliidid, mobiiltelefonid, lambid, käsiraadiojaamad, binoklid ja muud. Ukrainasse saadetakse ka 13 kuulivesti.

Keskkonnaameti poolt Ukrainasse saadetud humanitaarabi on väärtuses 121 979 eurot. Abisaadetise üleandmist korraldatakse välisministeeriumi ja kaitseministeeriumi abiga.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi