Kohus mõistis Luhamaa piiripunktis üleeelmisel nädalal suure koguse salasigarettide Eestisse smugeldamisel vahele kukkunud Valgevene kodanikule karistuseks vangistuse, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

Tartu maakohus tunnistas ligi poole miljoni Eesti maksumärkideta sigareti riiki toimetamises süüdistatud Andrei kokkuleppemenetluses süüdi ning määras karistuseks kahe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse, millest kohe tuleb mehel ära kanda 21 päeva. Ülejäänud osa vangistusest pööratakse täitmisele juhul, kui süüdimõistetu peaks kolme aasta pikkuse katseaja jooksul toime panema uue tahtliku kuriteo. Kohtuotsus pole veel jõustunud ning on 15 päeva jooksul apelleeritav.

Süüdistuse kohaselt saabus 44-aastane Andrei sõiduki ja haagisega 31. juuli hilisõhtul Venemaalt Eestisse. Veoki läbivaatusel avastasid Luhamaa tolliametnikud haagise põranda alla ehitatud peidikust kokku 495 360 Valgevene maksumärkidega sigaretti. Kuriteo toimepanemise tulemusel jäi süüdistuse kohaselt laekumata aktsiisi summas 66 477 eurot. Tegemist oli tänavu suuruselt kolmanda tabatud salasigaretikogusega.

«Maksu- ja tolliameti töö tulemusena on aasta-aastalt salakaubavedamine muutunud raskemaks ja vähem atraktiivseks, kuna kasutame tõhusalt nii riskianalüüsi, läbivalgustusseadmeid kui ka tollikoeri ja muid vahendeid,» rääkis ameti uurimisosakonna Lõuna talituse juht Raul Tiganik. «Kõigil illegaalselt kaupa üle piiri toojatel tuleb arvestada asjaoluga, et ameti fookus on edaspidigi suunatud salakaubavedajate ja nende tegevuse avastamisele ning tõkestamisele,» lisas ta.

Andrei saadetakse Eestist välja ning talle kehtestati kolmeks aastaks riiki sissesõidukeeld. Salakaup konfiskeeritakse.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi