Pärnu Suveteater toob Kurgja talumuuseumis välja lavastuse “Indrek ja heledad hääled”, mis viib kokku Tammsaare eri teoste naistegelased.

Näitlejatena osalevad Oskar Seeman, Terje Pennie, Piret Laurimaa, Lena Barbara Luhse ja Sepo Seeman. Dramaturg ja lavastaja on Tiit Palu. Vabaõhulavastuse esietendus on 9. juunil.

Selles loos kogunevad Anton Hansen Tammsaare eri teoste naistegelased puhkemajasse, mida peab Indrek. Nendeks on Kõrboja Anna, Juudit ning nooruke Tiksi (jutustusest “Kärbes”). Kõik nad toovad kaasa lood oma elust ning pettumused armastusest. Nii saab kirjandusest elu, mille probleemid vajavad Indrekult lahendamist. Sel õhtul puhkemajas ristuvad eri päritolu ja vanuses inimeste saatused. Kuna Tammsaare teosed on hästi tuntud, siis pakub see palju äratundmist ning viljakat mängu meie tüvitekstide, tsitaatide ja arhetüüpiliste kujudega.

Lavastust mängitakse Kurgja talumuuseumis vabas õhus veskihoone taga. Peale Tammsaare tegelaste lisandub loosse Kurgja näidistalu rajaja Carl Robert Jakobsoni kuju. Nii nagu Tammsaare andis oma loominguga eestlastele enesepeegelduse, andis Jakobson oma kolme isamaalise kõnega meile ajaloo ja väärikuse.

Näidendis avastatakse Kurgja häärberi remondi käigus Jakobsoni poolt enne tema surma peidetud 4. isamaaline kõne. See kõne on armastusest, mida eestlased muistsel ajal valdasid, kuid mis juba 700-aastase orjaöö alguses rööviti. Nii antakse Tammsaare õnnetutele naistegelastele ja ka publikule tagasi õigus armastusele ning saab uue sisu Tammsaare kõige tuntum lause tööst, vaevast ja armastusest.

Lavastus valmib MTÜ Pärnu Suveteater ja SA Eesti Maaelumuuseumid koostöös ning kultuurkapitali ja Põhja-Pärnumaa valla toetusega.

Etendused toimuvad 9., 11., 12., 13., 16., 17., 18., 19. ja 20. juunil, etenduste algus  kell19.

Etendusepaik on õues, publik istub tribüünil. Järgitakse kehtivaid ettekirjutusi.

Etendused toimuvad iga ilmaga. Kohtade arv on piiratud. Etendus on ühe vaheajaga ja kestab kaks tundi ja 30 minutit.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi