TALLINN, 18. veebruar, BNS – Eesti lennufirma Nyxair alustas reedel Pärnu–Helsinki liini piletimüüki; reisijatevedu algab 5. mail. 

Nyxairi 50-kohaline Saab 2000 hakkab Pärnu ning Helsinki Vantaa lennuvälja vahel lendama neljapäeviti ja pühapäeviti. Tegu on hooajalise lennuliiniga, mis on esialgu käigus 28. augustini. Lennud saavad toimuma Pärnu ettevõtete, kohaliku omavalitsuse ja Nyxairi koostöös, teatas lennufirma. 

“Peale kaasajastamist on Pärnu lennujaam varasemast atraktiivsem ning Eesti lennufirmana on Nyxair kindlasti valmis igati panustama, et Pärnust toimuks tihedam lennuliiklus,” ütles Nyxairi juhataja Jaanus Ojamets pressiteates.

“Eesmärk on tuua Pärnu vähemalt hooajaliselt rahvusvahelised lennud. Kui Helsinki liin hästi käivitub ja leidub huvilisi, siis kaalutakse uute sihtkohtade ja sageduste lisamist,” lisas ta.

“Pärnu linn on koos partnerite, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning AS-iga Tallinna Lennujaam, teinud alates 2014. aastast suuri jõupingutusi, et Pärnu lennujaama lennurada, terminal ja muu seonduv infrastruktuur saaks uuendatud,” ütles Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

“Eelmise aasta lõpus sai avatud kaasajastatud Pärnu lennujaam, kuid ilma lendudeta ei oleks sellel suurel investeeringul olnud mõtet,” lisas ta.

Neljapäeviti hakkab väljumine Helsinkist toimuma kell 12:30 ja saabumine Pärnus on 13:10. Järgmine lend läheb Helsinkist neljapäeval 13:40 ja saabub Pärnus 14:20.

Pühapäeviti väljub lend Helsinkist 13:10 ja saabub Pärnus 13:50. Järgmine lend läheb Helsinkist pühapäeval 14:20 ja saabub Pärnus 15:00.

Nyxair on 2017. aastal loodud Eesti erakapitalil põhinev lennuettevõte, mis opereerib regulaar- ja tellimuslende Saab 2000, Saab 340 ning ATR 42-500 reisilennukitega. Kokku on Eesti õhusõidukite registris üheksa NyxAiri opereeritavat lennukit.

Eestis teenindab Nyxair praegu Tallinn–Kuressaare lennuliini ning kahte siseliini Soomes: Helsinki – Kokkola – Kemi ja Helsinki – Jyväskylä. Lisaks teenindab Nyxair lende Euroopas ja teistel kontinentidel.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi