TALLINN, 17. veebruar, BNS – Tuleva nädala maagilise kuupäevaga teisipäeval abiellub Tartus tavapärasest rohkem paare.

Tartu rahvastikutoimingute osakonnas registreeritakse maagilise kuupäevaga teisipäeval, 22.02.2022 tervelt 20 abielu, mida on tavapärasest kümmekond rohkem. Traditsiooniliselt toimub abielu sõlmimine reedeti ja laupäeviti ning suvekuudel.

“Alustame juba kell 10 hommikul ja kuigi soovijaid oleks olnud enamgi, pole meil sel päeval lihtsalt võimalik rohkem inimesi paari panna. 22. veebruaril sõlmitakse kaheksa abielu pidulikult saalis ja 12 kabinetis. On ainult rõõm, et abielu väärtustatakse,” ütles rahvastikutoimingute osakonna juhataja Kristina Aabrams.

Mõned maagilised kuupäevad on abiellujate seas populaarsemad kui teised. Viimasel ajal on nendeks kuupäevadeks olnud ka 21.12.2021, mil Tartu rahvastikutoimingute osakonnas sõlmiti 11 abielu ja 02.02.2022, mil registreeriti kaheksa abielu.

Möödunud aasta oli Tartu linnavalitsuses rekordiline abiellumiste aasta, kui sõlmiti 669 abielu, mis on viimase viie aasta suurim arv. Näiteks üle-eelmisel, 2020. aastal oli see arv 551. 

Abiellujaid oodatakse Tiigi tänava maja pidulikku saali, mis läbis möödunud sügisel uuenduskuuri ja mõningased täiendused on ees ootamas ka sel aastal.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi