TALLINN, 17. veebruar, BNS – Tallinn kutsub noori ühinema tuleviku mentorite programmiga, et aidata omalt poolt kujundada Tallinna kestlikku tulevikku.

Ühtlasi on ühel noorel võimalus osa saada Tallinna linna delegatsioonist Euroopa suurima linnade võrgustiku Eurocities aastakoosolekul tänavu juunis Espoos.

Soomes Espoo linnas toimub 8.-10. juunil Euroopa suurlinnade liidu Eurocities aastakoosolek, mille teemaks on linnade julged tulevikuideed ja -ambitsioonid ning viisid nendeni jõudmiseks. Tänavusel Euroopa noorte aastal algatab Espoo Eurocities linnade linnapeadele tulevikumentorite programmi. Selle raames kohtuvad linnapead oma linnast valitud noorte mentoritega, et kuulata ära nende unistused, ootused ja hirmud seoses tulevikulinnaga.

Programmi eesmärk on pakkuda noortele võimalust dialoogiks oma linna juhtidega ja suurendada noorte kaasatust linna tulevikku puudutavatesse otsustesse, et üheskoos panustada kodulinna arengusse. Ühtlasi soovitakse koostööga vähendada lõhet linnajuhtide ja noorte vahel, eelkõige kliimamuutuste ja kestliku arengu teemades.

Mentorite programmi koostab Espoo linn koos Eurocites võrgustikuga ja see toimub enne Espoos toimuvat Eurocities 2022 aastakoosolekut juuni alguses. Ühel noorel on võimalus sõita koos oma linna delegatsiooniga 8.-10. juunil Espoosse.

Tuleviku mentorite programmis on osalema ja kandideerima oodatud 18-25-aastane noor, kes ei kuulu linnavolikokku ega parlamenti, valdab inglise keelt kõnes ja kirjas, on huvitatud linna tulevikust ja muutustest, on valmis sel kevadel osalema vähemalt kolmel kohtumisel teiste noortega ja linna esindava poliitikuga ning on valmis osalema veebiaruteludel teiste linnade noorte mentoritega 28.-31. märtsil.  

Kandideerimiseks oodatakse noorelt kandideerimisavaldust, CV-d ja motivatsioonikirja (üks A4 inglise keeles) teemal „Kuidas kohaneda kliimamuutustega ja liikuda kestliku tuleviku suunas?“ hiljemalt 28. veebruari keskpäevaks e-postile nooredliidrid@tallinnlv.ee.  

Eelmise aasta novembris valiti Tallinn Euroopa suurlinnade liidu Eurocities aastakoosolekul teistkordselt organisatsiooni 12-liikmelisse juhatusse. 

Eurocities loodi 1986. aastal eesmärgiga tugevdada kohalike omavalitsuste rolli Euroopa arengus ja mõjutada Euroopa Liidu seadusloomet, et paremini kaitsta linnade huve. Organisatsioon ühendab 205 Euroopa linna, millel on vähemalt 250 000 elanikku. Tallinn on Eurocities’e täisliige alates 1998. aastast.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi