Põllumajandusministeeriumi majahaldurid otsisid neljapäeva hommikul eksministri Mart Järviku kabineti läbi, kuid eksministri väidetud pealtkuulamisseadmeid sealt ei leidnud. 

Ministeeriumi ametnik ütles BNS-ile, et majahaldajad uurisid ministri kabinetti neljapäeva hommikul, kuid ei avastanud sealt midagi. “Muidugi neil polnud ka spetsiaalvahendeid ja neil puudub vastav väljaõpe,” nentis ta.

Valitsusest lahkuma sunnitud EKRE poliitik Mart Järviku väitis kolmapäeval Tori rahvamajas kohtumisel valijatega, et ta leidis oma töölaua kohalt ministeeriumist pealtkuulamisseadme, vahendas BNS.

Prokuratuur kinnitas BNS-ile, et Järviku väide mingit eraldi uurimist kaasa ei toonud. “Põhja ringkonnaprokuratuur juhib menetlust võimaliku toimingupiirangu rikkumisega seoses endise maaeluministri Mart Järviku nõuniku Urmas Arumäe tegevusega. Täiendavaid eraldi menetlusi alustatud ei ole,” ütles prokuratuuri pressiesindaja Kairi Küngas BNS-ile.

“Kui palju neid on, ma ei tea. Ma sain Henn Põlluaasalt aparaadi, mis näitab neid. Saatsin ametliku kirja [siseminister] Mart ­Helmele, et seal majas tehtaks lutikatõrje,” rääkis ta.

Järviku sõnul leidis ta pealtkuulamisseadme maaeluministri kabinetist laua kohalt laest. Ministeeriumi ametnik kinnitas neljapäeva pärastlõunal BNS-ile, et tegelikult asus väidetav “lutikas” ministri töölauast veidi kaugemal nurgadiivani juures oleva laua kohal.

Riigikogu esimees Henn Põlluaas ütles neljapäeva hommikul BNS-ile, et tal on tõesti olemas aparaat, millega “lutikaid” leida.

“Omandasin selle juba kümmekond aastat tagasi. See on täiesti seaduslik aparaat ja igaüks võib selle endale osta,” kinnitas ta.

Samas ei soovinud ta kinnitada ega ümber lükata Järviku väiteid, et too oli selle aparaadi temalt kasutada saanud.

Küll aga ütles Põlluaas, et mõistab täielikult, miks Järvik pidas vajalikuks kontrollida, kas teda kuulatakse pealt, sest ministeeriumist lekkis avalikkusesse pidevalt konfidentsiaalset siseinfot.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi