Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme teatas laupäeval erakonna volikogus, et kuigi ta on esimehe kandidaadina üles seatud kõigist erakonna ringkondadest ei kavatse ta 4. juulil toimuval erakonna kongressil esimeheks kandideerida.

“Olen erakonna esimees olnud kaheksa aastat, enam kui kümnendiku oma elust,” vahendas EKRE Mart Helme sõnu. “Esimeheks saades oli erakonna toetus nulli lähedal. Olen meie erakonda juhtinud kahtedel kohalikel, kahtedel riigikogu-, kahtedel europarlamendi- ja presidendivalimistel. Rahvuskonservatiivid on selle ajaga jõudnud riigikokku, valitsusse ja europarlamenti ning paljudesse omavalitsustesse. Aga meil on saavutada veel palju. Järgmiste valimiste järel peame olema peaministripartei ja selleks on tarvis ennast mugavustsoonist välja raputada ning värske energia uue pilguga asju teha. Alustan iseendast – aeg on teatepulk edasi anda, et erakond saaks hoogu ja energiat juurde.”

“Ma ei ole oma otsust langetanud kergekäeliselt ega tee seda emotsiooni ajel, ammugi mitte mingist survest,” selgitas Helme. “Teen seda, et suurendada erakonna dünaamilisust. Teen seda, et luua meile uusi võimalusi ja vaatenurki. See on minu isiklik ja kaua küpsenud otsus. Kinnitan kõigile oma toetajatele erakonna sees ja valijate hulgas, et ma ei kavatse poliitikast ega erakonna tööst eemale jääda ja kandideerin erakonna aseesimeheks. Tänan kõiki ringkondi, kes on mind esimeheks üles seadnud, kuid kinnitan, et loobun sellest ning soovitan neil hääletada Martin Helme poolt.”

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi