EKRE esimehest siseminister Mart Helme ütles, et tööjõuprobleem on juba vana mure, mille lahendamist on ettevõtjad alustanud valest otsast, vahendab BNS. 

“Kui nad ütlevad, et neil pole kuskilt välja võtta koolitatud keevitajat või mõne muu töö tegijat, siis oleks pidanud väljaõpetamisega peale hakkama juba aastaid tagasi,” ütles Helme Äripäevale.

“Meil on olemas kõikvõimalikud erikutsekoolid, eriõppeasutused, töötukassa meetmed, et vastavalt vajadusele koolitada juurde ühes-teises valdkonnas inimesi,” selgitas Helme enda seisukohta ka Tre raadios.

“Seda toodangut ei ole võib-olla ühel hetkel vaja, mille pärast neid ukrainlasi mingid ettevõtjad vägisi tahavad Eestisse tuua. Toote oma ukrainlased, toodate midagi ja siis ei ole sellega mitte midagi teha,” rääkis Helme Tre raadios, viidates põllumajandussaaduste võimalikele müügiprobleemidele tulevikus.

“Esimene on põllumajandustoodang, kus Kanadas juba ma ei tea kui palju tuhandeid tonne piima lihtsalt maha kallatud, sest sellega ei ole midagi teha. Teravilja hävitatakse juba, mitte midagi ei ole teha,” ütles Helme.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi