Kuigi Eesti esindajat pole esmaspäeval Maltal peetavale Prantsusmaa, Itaalia, Saksamaa, Malta, Soome ja Euroopa Komisjoni esindajate osalusel peetavale rändepoliitika arutelule kutsutud, kinnitas Eesti siseminister Mart Helme ERR-ile, et ei osale sel kohtumisel.

Helme ütles neljapäeva pärastlõunal ERR-ile, et ei osale Maltal toimuval rändepoliitika muutmise arutelul. Helme sõnul saadab ta sellega sõnumi, et Eesti ei kavatse keskse rändemehhanismi loomist isegi arutada.

“Me näitame oma sümboolse mitte kohal viibimisega, et me selle teema juures ei kavatse mingit diskussiooni alustada. Me ei kavatse lasta tõmmata ennast mingisugusesse arutelusse. Eesti ei võta vastu immigrante mingisuguse keskse jagamismehhanismi alusel,” ütles Helme.

Helme kommunikatsiooninõunik Erki Helemäe saatis neljapäeva õhtul meediale teate, mille kohaselt peetakse Maltal valitud riikide kohtumine, kus osaleb väike hulk riike ning Eesti siseminister pole sinna kutset saanud. “Ametlik EL siseministrite kohtumine toimub 8. oktoobril ja seal siseminister Helme osaleb,” kirjutas Helemäe.

Ka välisminister Urmas Reinsalu kinnitas, et Eestit pole arutelule kutsutud.

“Maltal pole esmaspäeval mingisugust Euroopa Liidu kõigi siseministrite arutelu ja Eestit pole sellele kutsutud,” kirjutas Reinsalu Facebookis. “Maltal kohtuvad Prantsusmaa, Itaalia, Saksamaa, Malta, eesistujariik Soome ja Euroopa Komisjoni esindajad. Need riigid arutavad võimalikku riikidevahelist ja kokkuleppelist ühist skeemi laevadelt sadamatesse jõudnud pagulaste ümberjagamiseks. Eesti pole väljendanud oma nõusolekut selle skeemiga ühineda ning seetõttu pole ka mingeid kutseid esitatud. Omaette küsimus on Euroopa Liidu tasemel ettepanek luua kohustuslik ümberjagamisskeem, seda ei ole Eesti varem toetanud ega toeta ka nüüd.”

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi