TALLINN, 15. veebruar, BNS – Kohalikel valimistel Tartus tagasihoidliku tulemusega piirdunud Keskerakond tugevdab aasta enne riigikogu valimisi ülikoolilinnas oma ridu – Tartu piirkonna liikmeks on registreeritud tervise- ja tööminister Tanel Kiik, kirjutab Tartu Postimees. 

Seni Tallinna Kesklinna piirkonna Keskerakonna nimekirjas olnud Tanel Kiik sõnas, et piirkonnavahetuse peamine põhjus oli tema soov Keskerakonna Tartu piirkonda tugevdada ning Tartu arengule kaasa aidata. Piirkonnavahetus oli tal plaanis juba varem, kuid nüüd tundus mõistlik see mõte teoks teha. «Kevade hakul algavad ka piirkondade koosolekud, seega oli aeg praegu küps,» märkis ta.

Et inimesed erakondades piirkondi vahetavad, on tema sõnul täiesti tavapärane praktika. Takistuseks ei ole ka see, kui inimene selles piirkonnas alaliselt ei ela. Kiik on Tartus elanud lühikest aega õpingute ajal. Samas sõnas ta, et tal on Tartus sõpru ja tuttavaid.

Tartuga seovadki Kiike ennekõike õpingud. Praegu on tal Tartu ülikoolis pooleli magistrikraadi omandamine. «Õpin Johan Skytte poliitikauuringute instituudis Euroopa õpingute erialal,» selgitas Kiik. «Alustasin magistriõpinguid juba 2016. aastal ning põhiained on tehtud, kuid lõputööd ei ole jõudnud tööülesannete tõttu valmis kirjutada.»

Kiige ühinemist Tartu keskerakondlastega kinnitas Keskerakonna Tartu piirkonna juht Jaan Toots, kes lisas, et selline oli Kiige soov ja talle on see oodatud sõnum.

Sel kolmapäeval peab Keskerakonna Tartu piirkond valimiskonverentsi ja Toots ütles, et tema teada peale tema piirkonnajuhiks rohkem kandidaate ei ole. Kas Kiik võiks tuleval kevadel olla Tartus Keskerakonna esinumber, hoidus Toots kommenteerimast.

Eelmistel riigikogu valimistel kandideeris Kiik Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosa valimisringkonnas, kogus 237 häält ega osutunud valituks. Viimastel kohalikel valimiste kogus Kiik Põhja-Tallinnas kandideerides 871 häält ning tegi sellega Yana Toomi ja Vadim Belobrovtsevi järel keskerakondlastest valimisringkonna kolmanda tulemuse.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi