Liiklusseaduse muutmise eelnõu keelustab kergliiklusteedel mopeedidega sõitmise ja kaotab kohustuse jalgratturil hoida jalgrattateedel jalakäija läheduses jalakäija tavakiirust.

Sotsiaaldemokraadid tahavad juunis riigikogus esimese lugemise läbinud eelnõu täiendada muudatusega, mille kohaselt tohib edaspidi mopeediga sõita vaid sõiduteel. „Meie eesmärk on kaitsta jalakäijaid, kes on ka kergliiklusteedel kõige kaitsetumad. Eesti liiklusesse lisandub üha uusi rattaid, erinevaid kergliiklusvahendeid, aga ka mopeede.  Selleks, et jalgsi liikujad ei oleks kergliiklusteedel ohus, tuleb mopeedid suunata sõiduteedele,“ selgitas Sotsaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Kalvi Kõva.

Sotsiaaldemokraadid ei pea mõistlikuks eelnõus olevat punkti, mis kohustab jalgrattureid sõitma ka kergliiklusteedel jalakäija vahetus läheduses viimase tavakiirusega.

„Selline piirang on igati õigustatud jalgteel ja kõnniteel, kus jalgrattur, kergliikuri juht ja pisimopeedijuht peavad jalakäija läheduses liikuma turvalisuse tagamiseks jalakäija tavakiirusega. Kindlasti ei ole see nõue põhjendatud erinevatel kergliiklusteedel. Me ei toeta kaigaste loopimist jalgratturite kodaratesse,“ lausus Kõva. 

Liiklusseaduse kesksed muudatused reguleerivad kergliikureid ja nende juhtimist.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi