TALLINN, 18. veebruar, BNS – Alates laupäeval saab osta admiral Johan Pitka 150. sünniaastapäevale pühendatud hõbedast meenemünti.

Laupäeval, 19. veebruaril möödub 150 aastat admiral Johan Pitka sünnist. Sel puhul annab Eesti Pank välja hõbedast meenemündi. Johan Pitka oli kaugsõidukapten ja kontradmiral ja nii Kaitseliidu, piirivalve kui ka Eesti merejõudude looja. Tal oli keskne roll Vabadussõjas Eesti mereväe juhatajana.

Mündi tiraaž on 3000 ja ühe mündi hind on 45 eurot, nimiväärtus 15 eurot. Mündimüük algab laupäeval, 19. veebruaril kell 13 Omniva e-poes. Eesti Panga muuseumipood hakkab münte müüma 8. märtsil. Üks ostja saab korraga soetada kuni viis münti ja münte broneerida ei saa.

Mündil on kujutatud Johan Pitka portree, tema eluaastad 1872–1944 ning sinimustvalge fragment. Kujunduse autorid on Tiiu Pirsko ja Mati Veermets. Münt vermiti Leedu rahapajas.

Johan Pitka 150. sünniaastapäevale pühendatud hõbemünti esitleb Eesti Panga president Madis Müller 19. veebruaril kell 13 Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku Toompea Koguduse majas. Samas esitleb Omniva juhatuse esimees Mart Mägi J. Pitka sünniaastapäevale pühendatud postmarki. Külalisi tervitab Kaitseliidu ülem, brigaadikindral Riho Ühtegi.

Esitlus toimub Kaitseliidu korraldatava Johan Pitka mälestusürituse raames ja algab kell 12.30 pärgade asetamise tseremooniaga Johan Pitka monumendi jalamil Toompea ja Wismari tänava nurgal.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi