Tallinnas Radisson Meriton hotellis toimub reedel Eesti NATO Ühingu korraldusel juba kümnendat korda NATO ja Euroopa Liidu teemaline ümarlaud, mis võtab seekord fookusesse Vene agressiooni Ukrainas.

Tegemist on rahvusvahelise konverentsiga, mille eesmärk on tõsta teadlikkust rahvusvahelise julgeolekupoliitika valdkonnas. Aastapäeva tähistamiseks tulevad üritusele rääkima peaminister Kaja Kallas, Euroopa Parlamendi saadikud Urmas Paet ja Marina Kaljurand, lisaks annavad sisendit ka väga kõrged NATO ametnikud.

Peaminister Kaja Kallas märkis, et Venemaa agressioon algas kaheksa aastat tagasi Krimmi annekteerimisega. “Nüüd on see arenenud välja sõjaks, kus rünnatakse tsiviilelanikke ja terveid linnasid. Me oleme tunnistajateks sõjaroimadele, hävitustöödele ja humanitaarkatastroofidele,” ütles Kallas. 

Tema sõnul peab Venemaa president Vladimir Putin kaotama. “Me peame jätkama Ukraina abistamist ja tegema seda veel suuremal määral. Veel enam – ülejäänud maailm peab täielikult isoleerima Venemaa ja Valgevene ning läbi tugevdatud sanktsioonide näitama, et sõjategevuse hind on agressoritele ületamatu,” rõhutsas Kallas. 

Tema sõnul ei ole maailm enam selline, nagu see oli paar aastat tagasi. “Meil on vaja viljakaid arutelusid NATO-s ja Euroopa Liidus. Hetkel ei ole otsest sõjalist ohtu meie regioonile, aga NATO peab tegema suuri samme ja kohanema praeguste oludega.”
 
Konverents toimub reedel ja jätkub üliõpilaste jaoks reedei õhtul ja laupäeval Eesti Diplomaatide Kooli juhendaja läbiviidud diplomaatia töötoa ja Eesti NATO Ühingu korraldatud Põhja-Atlandi Nõukogu (NAC) töö simulatsiooniga Laulasmaal. 
 
Sel aastal on konverentsi fookuses Euroopa Liidu strateegiline kompass, NATO 2030 strateegiline kontseptsioon, sõda idarindel ja NATO ning Euroopa Liidu võimekus tegeleda küberkuritegude ja desinformatsiooniga. Ürituse avapäeval Tallinnas osaleb 100 noort eksperti ja ametnikku 25 riigist. Ürituse töökeeleks on inglise keel.
 
NATO-Euroopa Liidu Ümarlauda korraldab Eesti NATO Ühing koostöös NATO peakorteri avaliku diplomaatia osakonna, Friedrich Eberti Fondi, Eesti Kaitseministeeriumi ja Välisministeeriumiga.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi