Sotsiaaldemokraatiliku Erakonna (SDE) ja Reformierakonna riigikogu fraktsioonid leiavad, et Eesti rahvale valetanud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) minister Kert Kingo peab ministriametist viivitamatult lahkuma.

SDE esimehe Indrek Saare sõnul peab Eesti rahvale ja riigikogule valetanud väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo ministriametist tagasi astuma, teatas SDE fraktsiooni pressiesindaja kolmapäeval BNS-ile.

„Äsja sai teatavaks, et Kert Kingo valetas esmaspäeval riigikogu auväärsest kõnetoolist läbivalt ja eitas tõsiasja, et tal puudub igasugune seos Jakko Väliga. Nüüdseks on selgunud, et juba eelmisel nädalal allkirjastas Kert Kingo töölepingu, mille järgi pidi Väli asuma tööle tema nõunikuna,“ märkis Saar. Lisaks vassis Kingo ka oma eelmise nõuniku Viive Aasma asjus, tehes seda 14. oktoobril riigikogu korruptsioonivastase erikomisjonis, lisas Saar.

„Kuidagi ei ole võimalik usaldada inimest, kes sulle otse näkku valetab.” ütles Saar.

Reformierakonna fraktsiooni juht Kaja Kallas sõnas, et “Minister Kingo on korduvalt ja süsteemselt valetanud ja valetamine on kõige otsesemalt usalduse küsimus. Demokraatia on aga usaldusele ehitatud. Seetõttu ei sobi selline inimene ministriametisse.”

Reformierakond, sotsiaaldemokraadid ning parteitu Raimond Kaljulaid ootavad, et Kingo paneks viivitamatult ministriameti maha. Kui ta seda ei tee, asuvad nad Kingo umbusaldamiseks allkirju korjama.

POSTITA KOMMENTAAR

Palun sisesta kommentaar !
Palun sisesta oma nimi